Топ Новини

Відтепер пачки сигарет будуть "прикрашені" страхітливими картинками про наслідки куріння (ФОТО)

4 жовтня 2012 в 11:42
З 4-го жовтня всі упаковки з тютюновими виробами в Україні будуть виготовлятися з фотоілюстраціями із зображеннями хвороб, викликаних курінням, а також з пояснюючими наслідки написами. Тож відтепер в Україні загалом буде використано 10 різних графічних попереджень з відповідними до них коментарями.
siggggg fb849ebe51add40c5abb70842dbd0e62.jpg
liga.net

З 4 жовтня набувають чинності норми, затверджені постановою Кабміну №306 від 19 січня 2012 року. Згідно постанови, відтепер 50% передньої частини пачки сигарет займатиме напис «Куріння вбиває», а зі зворотного боку 50% пачки займатиме графічне зображення разом з попереджувальним надписом.

Тож відтепер в Україні загалом буде використано 10 різних графічних попереджень з відповідними до них коментарями. Наприклад, картинку з рентгенівським знімком раку легенів будуть пояснювати слова: «Куріння може викликати повільну та болісну смерть».

Зображення жіночого обличчя поряд з черепом буде доповнено словами: «Куріння викликає старіння шкіри». Картинку з жінкою, що везе порожній дитячий візочок доповнюватиме напис: «Куріння знижує здатність жінок народжувати дітей» тощо.

Зображення наслідків хвороб, які уже впроваджені в 43 країнах світу, Україна запозичила саме в Європейського Союзу.

«Дизайн сигаретної упаковки – це остання можливість рекламувати смертельний продукт. Красива пачка сигарет – це частина привабливості куріння. Відтепер в Україні пачки сигарет менш привабливі. Світовий досвід доводить, що зменшуючи привабливість дизайну пачки, поширеність куріння зменшується, що, у свою чергу, сприяє зниженню рівня смертності від куріння. Завдяки комплексу заходів, у тому числі і введенню малюнків-попереджень, ми очікуємо, що рівень куріння зменшиться до 5-7% у наступні роки. …Мова йде про півмільйона українців, які кинуть або не почнуть курити», – зауважив Андрій Скіпальський, голова правління ГО «Життя», керівник проекту "Україна без тютюнового диму".

«Поява картинок підштовхне частину курців ще раз замислитися над тим, щоб кинути курити. Картинки також привертатимуть увагу родичів курців, які в свою чергу будуть просити курців кинути, – вважає Отто Стойка, головний лікар Київського міського центру здоров’я. – Також важливо, що картинки та попередження роблять пачку не такою красивою, і для молоді, яка охоча до різних таких «фішок», пачка стає менш привабливою».

Українці стали менше палити

У 2011 році згідно Звіту ВООЗ, Україна з 4 місця в світі за поширеністю куріння перемістилася на 29-те. Вжиті заходи дозволили суттєво зменшити поширеність куріння:  у 2011 році в Україні курців стало на 15% менше у порівнянні з 2008 роком».

Нагадаємо, з 2007 року текстові попередження на пачках сигарет займають 30% її площі, заборонено майже всі форми реклами тютюну, обмежено місця для паління.

Поточний 2012 рік став плідним на впровадження антитютюнового законодавства. З 16-го вересня почав діяти закон, який повністю забороняє рекламу та маркетинг сигарет. З 4-го жовтня на пачках з’являються картинки-попередження. А 17 грудня 2012 р. в Україні вступає в силу революційний закон, згідно якого буде повністю заборонено куріння в усіх приміщеннях ресторанів, кафе та барів, за винятком терас на відкритому повітрі.

Дані опитувань Державної служби статистики показали, що кількість курців серед осіб старше 12 років зменшилася з 10,1 мільйона в 2008 році до 8,6 мільйона в 2011 році, тобто на 15%. Скорочення рівня поширеності тютюнокуріння стало одним із чинників зменшення смертності, яке спостерігається в Україні за останні кілька років.

Читайте также:

Янукович схвалив повну заборону паління

Думку дітей використали в антирекламі про скасування брендингу сигаретних пачок (відео)

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...