Топ Новини

Вчені встановили, що фізичні вправи роблять людей розумнішими

29 жовтня 2012 в 11:37
Група добровольців займалася інтенсивним фізичним тренуванням протягом чотирьох місяців і дослідники виявили, що в підсумку їхні розумові здібності та вміння приймати швидкі рішення значно зросли. В ході занять спортом зростає кровопостачання мозку.
1.jpg
liveinternet.ru

Активні фізичні вправи підвищують інтелект, встановили канадські вчені, провівши експеримент за участю людей, що ведуть переважно сидячий спосіб життя. Результати дослідження були представлені в ході Щорічного конгресу з проблем серцево-судинної системи, говориться у прес-релізі Heart and Stroke Foundation of Canada.

Група добровольців займалися інтенсивним фізичним тренуванням протягом чотирьох місяців і дослідники виявили, що в підсумку їхні розумові здібності та вміння приймати швидкі рішення значно зросли.

"Якщо ви запитаєте людину, що займається спортом, вона відповість, що стала мислити гостріше. І ми знайшли спосіб виміряти цей ефект", - цитуються у прес-релізі слова доктора Мартіна Дружині (Martin Juneau) з Інституту з проблем серця в Монреалі.

В ході занять спортом зростає кровопостачання мозку. Що більше ви займаєтеся, то вище приток крові, пояснюють вчені. В якості добровольців вони набрали групу людей із середнім віком 49 років, із зайвою вагою і малоактивним способом життя. Перед початком експерименту всі учасники пройшли через нейропсихологічні тести, окрім того були враховані їхні фізичні параметри, швидкість мозкового кровотоку, робота серця і встановлений рівень максимальної фізнагрузкі.

- Вчені стверджують, що фізичні вправи допомагають боротися зі старечим недоумством

Двічі на тиждень учасники займалися на велотренажері і виконували інтенсивні анаеробні вправи. Через чотири місяці вага учасників, запаси жиру та індекс маси тіла істотно знизилися, що було очікувано. У той же час їхня витривалість з точки зору фізичних навантажень зросла на 15%.

Найбільш цікавим, за словами автора дослідження, став той факт, що когнітивні здібності учасників також зросли, причому пропорційно змінам у вазі і рівнях витривалості. А саме, чим більше люди займалися і втрачали у вазі, тим розумнішими вони ставали.

Вчені відзначають, що зниження інтелектуальних функцій - невід'ємна частина процесу старіння, однак фізичні вправи можуть не лише врятувати від інсульту або інфаркту, але і допомогти зберегти ясність думки.

Читайте також:

Заняття фітнесом пригнічують мрії про розкіш і спрагу наживи

Британські вчені довели, що двохвилинна зарядка дає більший ефект, ніж півторагодинна пробіжка

Швидкий темп життя в місті охарактеризували математично

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...