Вчені виявили ген-провісник години смерті

19 листопада 2012 в 11:40
Американські вчені виявили генетичну варіацію, яка впливає на біологічний годинник настільки сильно, що може вказувати, о котрій годині найімовірніше настане смерть тієї чи іншої людини.

Автор дослідження Ендрю Лім з медичного центру Бет-Ісраель (США, Бостон) виявив, що внутрішні біологічні годинники впливають на час настання гострих клінічних станів, таких як інсульт або інфаркт.

Лім і його колеги займалися пошуком генетичних ознак, що вказують на підвищений ризик розвитку хвороби Альцгеймера або хвороби Паркінсона. У дослідженні брало участь близько 1,2 тисячі осіб старше 65 років. Всі вони постійно носили спеціальний браслет, який фіксував зміну сну і неспання.

Дослідження прийняло несподіваний поворот, коли вчені розшифрували геноми учасників експерименту. Виявилося, що «жайворонки» - люди, схильні рано вставати і рано засинати, мають генетичні відмінності від «сов» - тих, хто схильний довше спати вранці і пізніше лягати ввечері.

Група Ліма виявила одиничний нуклеотид (азотна основа, «цеглинка» молекули ДНК) поряд з геном «Period 1», який відрізняється у «жайворонків» та «сов». Приблизно у 60% людей у цій точці знаходиться аденін (A), а у 40% - гуанін (G).

Оскільки людина є володарем подвійного набору хромосом, то кожен з нас є володарем набору AA, GG або AG.

Як з'ясувалося, люди з комбінацією AA прокидалися приблизно на годину раніше, ніж носії комбінації GG, а ті, хто мав у геномі «запис» AG - на півгодини пізніше перших.

Коли дослідники проаналізували випадки смерті серед учасників експерименту (багато з яких приєдналися до нього 15 років тому, у віці 65 років), вони з'ясували, що ця ж генетична варіація може вказувати на час смерті.

Люди з AA або AG в генотипі вмирали незадовго до 11 години ранку, як більшість людей, в той час як носії GG з середньому вмирали незадовго до 6 години вечора.

Лім відзначає, що необхідні додаткові дослідження, щоб визначити механізми, що пов'язують ті або інші генетичні особливості з особливостями роботи біологічного годинника.

Читайте також:

Медики виявили залежність між генетичними захворюваннями та статтю людини

Вчені склали повну карту ДНК людини

Поет зашифрував свої вірші у ДНК бактерії

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...