Топ Новини

Вчені виявили, що читання зберігає якість тканин мозку людини

26 листопада 2012 в 12:33
Співробітники університету Раш у Чикаго показали зв'язок між станом білої речовини мозку людини та інтелектуальною активністю в літньому віці.
8104107.jpg
ucoz.ru

Активна інтелектуальна діяльність допомагає зберегти білу речовину мозку щільною і здоровою, повідомили американські вчені у доповіді на щорічній конференції Північноамериканського радіологічного товариства.

Співробітники університету Раш у Чикаго показали зв'язок між станом білої речовини мозку людини та інтелектуальною активністю в літньому віці.

У дослідженні взяли участь 152 особи, середній вік яких склав близько 81 року, причому ніхто з них не страждав ані розладами пам'яті, ані неуважністю. Піддослідним було запропоновано оцінити за шкалою від одного до п'яти балів, наскільки часто за останній рік їхня діяльність була пов'язана з інтелектуальною активністю.

Після цього мозок піддослідних протягом року регулярно сканували за допомогою методу дифузійної спектральної томографії. Завданням вчених було оцінити, в яких напрямках і з якою інтенсивністю рухаються внутрішньоклітинні молекули води, і скласти карти проникності білої речовини головного мозку.

Біла речовина мозку складається з нервових клітин (нейронів). Їхні відростки - аксони - вкриті мієліновою оболонкою, яка працює як електричний ізолятор і збільшує швидкість передачі інформації. У здоровому мозку, як виявили вчені, молекули води всередині тканини білої речовини переміщаються уздовж нервових клітин, оскільки руху крізь них перешкоджає розвинена мієлінова оболонка. Однак якщо мозкова діяльність падає, мієліну стає менше, і молекули води починають переміщатися «як завгодно», додатково уповільнюючи швидкість розумового процесу за аналогією з несанкціонованим пішохідним переходом, що викликає затори на швидкісній трасі.

Проаналізувавши отримані результати, вчені прийшли до висновку, що анизотропність (вибіркова проникність - ред.) білої речовини мозку набагато вище у людей, залучених в інтелектуальну активність.

«Читання книг і газет, написання листів, відвідування бібліотеки, похід у театр, захоплення грою в покер або шахи - саме ті заняття, які можуть відтермінувати старіння мозку, запобігши відмиранню мієлінової оболонки аксонів», - сказав керівник дослідження, співробітник Технологічного інституту Чикаго ( США) Константінос Арфанакіс.

Анизотропність нейронів білої речовини мозку порушується через травми і хвороби, а також поступово падає природним чином при старінні мозку, яке, за оцінками медиків, починається в середньому після 30 років.

Читайте також:

Вчені стверджують, що фізичні вправи допомагають боротися зі старечим недоумством

Американські вчені дізналися, коли і де формуються спогади

Учені навчилися стирати свіжі спогади

Вчені з'ясували, чому жінки живуть довше за чоловіків

Люди стають щасливими в старості

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...