Топ Новини

Вчені дійшли до висновку, що застуді запобігти неможливо

3 жовтня 2012 в 13:55
На сьогодні немає способу запобігти нежиті. Для грипу та інших інфекцій ефективні вакцини і особливо гігієнічні заходи, але від застуди нічого немає, впевнені вчені.

Осінь - сезон застуд ... і реклами вітамінів, зауважує El Mundo. Однак новозеландські вчені сказали: препарати з вітаміном D не допомагають ані уникнути застуди, ані пом'якшити симптоми. У медиків немає взагалі ніяких ліків проти застуди. Стаття дослідників з університету Отаго (Нова Зеландія) опублікована в Journal of the American Medical Association (JAMA).

Група під керівництвом Девіда Мердока провела експеримент, в якому брали участь 322 здорових дорослих. Протягом 18 місяців половина піддослідних отримувала харчові добавки з вітаміном D, а інша половина - тільки плацебо. «У першій групі зафіксовано 593 випадки застуди, у другій, що отримувала плацебо, - 611», - говорить Мердок. В обох групах симптоми застуди спостерігалися в середньому по 12 днів.

«Ці дані підтверджують висновки інших досліджень», - коментує іспанський сімейний лікар Хосе Марія Молеро. Щоправда, він зазначив, що додатки з вітаміном D будуть корисні тим, хто дійсно страждає від дефіциту цього вітаміну і має хронічні захворювання органів дихання. За словами Молеро, ефективність препаратів з вітамінами C і E теж поки не доведена наукою.

І тільки харчові добавки з цинком можуть скоротити період нежиті на два-три дні, стверджує Молеро. Але ці препарати, на його погляд, дуже дорого коштують, та й побічні ефекти треба враховувати.

«Сьогодні немає способу запобігти нежиті. Для грипу та інших інфекцій ефективні вакцини і особливо гігієнічні заходи, але від застуди нічого немає», - сказав іспанський інфекціоніст Хосе Луїс Каньада Меріно.

Читайте також:

Органічні та звичайні продукти виявилися однаковими за якістю — різниця лише в ціні

Нероби частіше за інших страждають від осінньої депресії

Українці вважають за краще лікуватися народними методами

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...