Топ Новини

В Україні розпочали перевірку насіння на ГМО після гучного скандалу в Європі

26 вересня 2012 в 08:39
На «тотальний аналіз» насіння, вироблене та імпортоване українськими компаніями, на генні модифікації буде потрібно три місяці. Перевірку почали після скандалу у Франції, де вчені довели зв'язок ракових пухлин і ГМО.

Міністерство аграрної політики та продовольства почало масову перевірку насіння на ГМО у зв'язку зі скандальними результатами французьких учених, що виявили ракові пухлини у щурів, які вживали насіння з ГМО. Про це повідомив міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк.

«У зв'язку з цим (скандалом в Європі з приводу ГМО зерна - ред.) ми зараз проводимо масову перевірку і насіння, що імпортується, і насіння, яке є (в Україні - ред.)», - сказав Присяжнюк перед початком засідання уряду.

Він поінформував, що Україна запросила фахівців міжнародного рівня, щоб провести наукову конференцію та обговорити з науковцями та фахівцями перспективи генномодифікованої інженерії. «Нам знадобиться три місяці, щоб провести тотальний аналіз і прийняти рішення», - зазначив міністр.

- Нові дані свідчать, що ГМО може викликати рак

Нагадаємо, що французькі вчені з університету Кана (північ Франції) провели дослідження і довели зв'язок між онкологічними захворюваннями та продуктами з ГМО. Два роки вчені в умовах суворої секретності проводили дослідження, використовуючи 200 щурів, яких годували генетично модифікованою кукурудзою. Результати стали сенсацією - тварини захворіли на рак.

Читайте також:

В Україні 6% продуктів містять ГМО

«Укрспирт» купив 16 тонн ферментів з ГМО

Експерт: В Україні не зареєстровано жодної лінії ГМО

В Україні набув чинності закон про контроль за вмістом ГМО в продуктах

 

За матеріалами: Укрінформ
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...