Топ Новини

В Африці виявлено новий різновид СНІДу, що не реагує на лікування

23 липня 2012 в 09:37
Новий вірус не реагує на ліки, що уповільнюють розвиток хвороби і продовжують життя ВІЛ-інфікованим. Проблема нового різновиду вірусу може найближчим часом стати актуальною і для розвинених країн.
Aids_spid_lentochka.JPG
interactive.wxxi.org

За останні десять років у Тропічній Африці значно зріс відсоток ВІЛ-інфікованих з вірусом, який не реагує на терапію, констатують фахівці ВООЗ з Університетського коледжу Лондона, що досліджували 26000 осіб.

Несприйнятливість може розвиватися, якщо людина не дотримується режиму лікування, а лікар вчасно це не відстежив, перевівши пацієнта на новий препарат. Найвищі темпи зростання резистентного вірусу відзначаються у Східній Африці (29% в рік). У Південній Африці - 14% на рік. А в Латинській Америці, Західній і Центральній Африці поки все без змін.

Доктора Сільвія Бертанольо і Равіндра Гупта вважають: дана тенденція негативно позначається на зусиллях, яких докладають організаціями, що борються з ВІЛ. Більше того, аналогічна проблема може стати актуальною і для розвинених країн найближчим часом. Наприклад, не виключено, що у Британії і США показник резистентності досягне 10%.

На даний момент в арсеналі медиків антиретровірусна терапія. Вона гальмує розвиток інфекції та запобігає розвитку СНІДу, продовжуючи життя інфікованим і знижуючи ймовірність зараження інших. Проте вірус здатний мутувати в тілі, звикаючи до ліків. Будь-яка з сучасних схем лікування, в кінцевому рахунку, вимагає зміни. Також є питання індивідуальної несприйнятливості окремих препаратів.

Читайте також:

У США схвалено перший засіб для профілактики ВІЛ

Вчені пропонують лікувати рак за допомогою ВІЛ-інфекції

В Україні сповільнилися темпи поширення ВІЛ/СНІДу

За матеріалами: Би-би-си
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...