Топ Новини

Уряд Греції подав у відставку

8 листопада 2011 в 13:06
Всі члени уряду Греції подали прем'єр-міністру Георгісу Папандреу заяви про відставку.

Раніше прем'єр-міністр Греції Георгіос Папандреу погодився покинути свою посаду. До призначення нових міністрів старий уряд планував у повному обсязі виконувати свої обов'язки, пише Associated Press.

Згідно з досягнутими раніше домовленостями, планувалося створити коаліційний уряд з участю опозиційної партії «Нова демократія», яку очолює Антоніс Самарас. Найбільш імовірним кандидатом на посаду голови тимчасового уряду, який пробуде при владі до парламентських виборів, називають колишнього віце-президента Європейського центробанку Лукаса Пападемоса.

Для Євросоюзу та інвесторів всього світу залишається відкритим більш нагальне питання: яких дій буде вживати нове керівництво країни в якості заходів погашення державного боргу.

У заслугу Г.Папандреу, як відзначають спостерігачі, варто віднести той факт, що він до останнього моменту свого прем'єрства підтримував ідею отримання допомоги від ЄС і введення нехай жорстких, але необхідних заходів бюджетної економії.

 

Нагадаємо, Греція повністю залежить у виплаті 360-мільярдного боргу від кредитів ЄС і МВФ, заморожених у даний час через політичну нестабільність. Якщо черговий транш не буде розморожено у найближчі тижні, Греції загрожує дефолт.

Минулої п'ятниці уряд Г.Папандреу отримав вотум довіри у парламенті, однак більшість, яку має у парламенті Соціалістична партія, знизилася до мінімуму. У цій ситуації уряд практично позбувся можливості проводити через парламент нові непопулярні заходи. Ідея Г.Папандреу про проведення референдуму у результаті не отримала необхідної підтримки, а також була відкинута лідерами країн ЄС.

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...