Топ Новини

Українські медики сподіваються домогтися повного фінансування державою операцій з трансплантації органів

19 жовтня 2012 в 14:17
Українські медики сподіваються домогтися повного фінансування державою операцій з трансплантації органів, як це практикується в Білорусі. У сусідній країні цей напрям цілком контролюється державою.
187003644.jpg
mysocietystyle.blogspot.com

Українські медики сподіваються домогтися повного фінансування державою операцій з трансплантації органів. Про це з інтерв'ю «Дзеркалу тижня. Україна» повідомив керівник Запорізького центру трансплантації професор Олександр Никоненко.

В якості прикладу професор навів Білорусь: «
Оскільки, як відомо, немає пророків у своїй Вітчизні, корисно придивитися до досвіду сусідів. По-перше, цей напрям на сто відсотків фінансується державою, і громадяни Білорусі жодної копійки не платять за операції з пересадки органів. Ми також прагнемо цього домогтися, бо високі технології потребують великих капіталовкладень».

Він зазначив також, що в законі про трансплантацію, прийнятому в Білорусі, закріплена норма про презумпцію згоди, тому там широко практикується трупна трансплантація. Крім того, цей напрям цілком контролюється державою.

«
Останнім часом у нас з’явилася надія на те, що ситуація має змінитися на краще. Міністр охорони здоров’я Раїса Богатирьова взяла під контроль це питання. Ми підготували проекти документів, аби створити національну службу трансплантації, єдину систему контролю за обліком і розподілом трупних донорських органів, дієвий фінансово-економічний і юридичний контроль за діяльністю служби. Адже криза трансплантації в Україні фактично інвестує закордонну медицину. Можливо, хтось навмисне старається, щоб у нас не розвивалася трансплантологія?», - резюмував медик.

Докладніше читайте в інтерв'ю з Олександром Никоненком у статті Лідії Суржик «Відторгнення милосердя" у свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна».

Читайте також:

Юридичні аспекти трансплантації

У Миколаєві розкрили групу «чорних трансплантологів»


Вчені виростили частину серця зі стовбурових клітин


Після затримання трансплантологів в інституті Шалімова нікому оперувати

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...