Топ Новини

Шведські вчені створили вакцину від інфаркту

29 травня 2012 в 07:35
Нова вакцина перешкоджає відкладенню холестерину і утворенню бляшок на стінках артерій, що дозволить захистити пацієнтів від інфаркту та інсульту. Очікується, що вакцина надійде до аптек протягом найближчих п'яти років.
heart_serdce_109161920.jpg
Getty Images/Fotobank

Шведські вчені з Лундського університету створили вакцину, яка зможе захистити людину від розвитку серцево-судинних захворювань, таких як інфаркт.

Вакцина є особливою хімічною сполукою, яка стимулює імунну систему і впливає безпосередньо на причину розвитку серцево-судинних захворювань - атеросклероз.

Як відомо, атеросклероз - хронічне захворювання артерій, що виникає у результаті порушення ліпідного обміну і супроводжується відкладенням холестерину у вигляді бляшок. Бляшки звужують просвіт артерій, у результаті чого порушується кровопостачання різних органів і тканин, у т.ч. життєво важливих - серця та головного мозку.

В деяких випадках бляшка розривається, і на цьому місці утворюється тромб, який перекриває просвіт судини. Якщо тромб утворюється в артеріях, що живлять серце, то розвивається інфаркт міокарда, якщо тромб утворюється в артеріях, що живлять головний мозок, розвивається інсульт.

Нова вакцина перешкоджає відкладенню холестерину і утворенню бляшок на стінках артерій, що дозволить захистити пацієнтів від інфаркту та інсульту. Також зараз розробляються ліки у вигляді аерозолю. Очікується, що вакцина надійде до аптек протягом найближчих п'яти років.

Читайте також:

Британські вчені відкрили причину підвищення кров'яного тиску

Смертність від інфаркту міокарда в Україні у кілька разів вища, ніж у Польщі

Вчені пропонують лікувати рак за допомогою ВІЛ-інфекції

За матеріалами: УНН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...