Топ Новини

Російські вчені розробили іонообмінні контактні лінзи, що відновлюють зір після опіків (ВІДЕО)

8 жовтня 2012 в 07:38
Віруси, бактерії, токсини, а також будь-які речовини, що обпалюють і потрапили в око, іонообмінна лінза всмоктує як пилосос. Завдяки іонообмінним лінзам виліковуються раніше невиліковні стани очей.
o_687566.jpg
vesti.ru

Вчені з Кемерова розробили унікальні контактні лінзи. Вони здатні відновити зір після серйозних опіків та інших травм. Після клінічних випробувань лінзи, як очікується, першими візьмуть на озброєння рятувальники, лікарі швидкої допомоги і військові.

Інноваційний проект виробництва іонообмінних лінз, що не має аналогу у світі, розроблений кузбасівськими вченими. Попереду - півтора роки клінічних випробувань. У разі успіху лінзи будуть використовуватися при долікарняної медичної допомоги і стануть обов'язковими інструментом рятувальників, лікарів медицини катастроф та військових на місці аварій, НС і бойових дій.

Ця лінза - «швидка допомога» для очей. В основу її ліг винахід, зроблений кузбасівськими вченими у дев'яності роки минулого століття. Розроблений ними унікальний матеріал дозволив повернути зір майже сліпим людям. На цьому вчені не зупинилися і допрацювали винахід. У результаті ними створена лікувальна лінза. За словами фахівців, ця розробка - справжній прорив у вітчизняній офтальмології. «Аналогів дійсно немає, - говорить експерт Олена Громаніна, завідуюча кафедрою медичної академії, академік РАПН. - «Якісь прототипи існували до цього, але сама розробка технології і виготовлення - дійсно нові».
 


Унікальність лінзи - у «золотому» сполученні основного матеріалу гідрогелю та додатку - іонообмінної смоли. Принцип роботи простий: віруси, бактерії, токсини, будь речовини, що обпалюють і потрапили в око, іонообмінна лінза всмоктує як пилосос. Валентина Жевняк, науковий співробітник малого інноваційного підприємства, пояснює: основний принцип роботи лінзи - всмоктування сторонніх подразнюючих речовин.

Відновлення після опіків і травм, за словами вчених, йде у п'ять разів швидше, ніж при традиційних методах лікування. Головне - якомога раніше накласти лінзу на пошкоджене око. А вже вона не дозволить агресивній речовині проникнути вглиб тканини. «Завдяки іонообмінним лінзам виліковуються раніше невиліковні стани очей», - свідчить Юрій Хатмінський, доктор медичних наук, професор Кемеровської державної медичної академії.

Лінза, або, як її ще називають лікарі, «стерильна пов'язка для очей» - одноразова. Тому перед ученими стояло завдання зробити її якомога дешевшою. Спочатку лінзи виточували із заготовок, що було довго і неекономічно. Після винаходу спеціального модуля виробництво вдалося поставити на потік. В результаті вартість виробу знизили до 40 рублів. І сьогодні мале інноваційне підприємство, створене на базі Кемеровського університету, готове випускати до півтора мільйонів лінз на рік.

Зараз винахід кузбаських вчених проходить токсикологічну експертизу, потім його чекають клінічні випробування. І тільки після цього лінзи-"рятувальники" почнуть застосовувати на практиці.

Читайте також:

Вчені провели випробування лінз зі світлодіодним екраном

Лабораторно створена рогова оболонка ока дарує нової надії тим, хто втратив зір

Учені розробили чіп, що дозволить сліпим розрізняти об’єкти

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...