Топ Новини

Реформа швидкої допомоги: у місті машина повинна буде прибувати до пацієнта за 10 хвилин

22 листопада 2012 в 07:33
МОЗ представив Кабміну порядок реформування швидкої медичної допомоги. Реформу планується здійснити без виділення додаткових бюджетних коштів.
ambulance_skoraya_pomosh_shvidka_mediki.jpg
tovstyzhenko.com

Кабінет міністрів розглянув порядок реформування системи швидкої медичної допомоги, запропонований Міністерством охорони здоров'я.

Реформа передбачає, зокрема, встановлення тимчасового нормативу подачі машини до пацієнта - 10 хвилин у місті й 20 хвилин у сільській місцевості, пише «КоммерсантЪ-Украина».

Щоб досягти такої швидкості, бригадам швидкої допомоги доведеться розміщуватися в тимчасових і постійних пунктах базування.

«У селах пункти постійного базування будуть перебувати при фельдшерсько-акушерських пунктах та амбулаторіях, у місті - при лікарнях. У денний час бригада може чергувати в автомобілі, очікуючи команду диспетчера, тому що, наприклад, у Києві в годину пік неможливо доїхати до хворого за 10 хвилин», - зазначив начальник відділу екстреної медичної допомоги та медицини катастроф МОЗ Михайло Стрельников.

При цьому відповідальність за несвоєчасну подачу машини пропонується покласти на диспетчера. У міністерстві зазначають, що запис дзвінка в центрі екстреної допомоги дозволить зафіксувати час прийому виклику і те, як швидко він був переданий бригаді швидкої. В ідеалі інтервал не повинен перевищувати 1-2 хвилини.

Тим часом президент Всеукраїнського лікарського товариства Олег Мусій вважає, що швидка подача автомобіля неможлива при нинішньому стані доріг.

«Відремонтувати дороги можна у найкоротші терміни, якщо на те є політична воля. У цьому ми переконалися на прикладі підготовки до Євро-2012», - заявив він.

Окрім цього, реформа передбачає створення центрів екстреної медичної допомоги, фінансування яких буде здійснюватися через обласні бюджети. Також пропонується, щоб швидку допомогу можна було викликати за номерами «103» і «112»,

Проекти постанов, запропоновані Міністерством охорони здоров'я, повинні визначити порядок реалізації закону «Про екстрену медичну допомогу», прийнятого Верховною Радою 5 липня.

Варто відзначити, що загальну вартість реформування системи швидкої медичної допомоги чиновники не називають, заявляючи, що достатньо буде «бюджетних відрахувань».

Читайте також:

Регіонал запропонував скасувати безкоштовну медицину

Закон про службу екстреної допомоги 112 набуде чинності

МОЗ нагадав, що вживання диких грибів небезпечне для здоров’я

У Києві після Євро-2012 не залишилося грошей на зарплати медикам

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...