Топ Новини

Поставка «бракованих» вакцин БЦЖ виявилася фіктивною

9 грудня 2011 в 14:53
17 листопада в Україну надійшла перша партія вакцини БЦЖ виробництва російської компанії «Мікроген» обсягом 255 тисяч доз. Однак більша частина цих вакцин у лікарні і поліклініки не потрапила - ліки виявилися бракованими. Прес-служба МОЗ оприлюднила таку заяву, щоб недосвідчена людина нічого не змогла зрозуміти ні про причини, ні про масштаби, ні про наслідки цієї ситуації.
shpric_medicina__3b_650-430_znua.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Джерело DT.UA, близьке до держпідприємства «Укрвак­цина», констатувало: «200 тисяч доз з-поміж поставлених вакцин визнано неякісними. Посилаю­чись на несправний індикатор холоду, керівництво Мінздоров’я намагається подати ситуацію так, начебто ліки зіпсувалися під час транспортування. Однак насправді поставка цієї партії вакцин була фіктивною. Вак­цина не пройшла фармконтролю, і щоб замаскувати ще один зрив графіка поставок, просто вигадали історію з нібито замерзлим датчиком». Уповнова­жений головний спеціаліст Мін­здоров’я Сергій Плахов підтвердив нашому виданню одномоментну втрату 200 тисяч доз вакцини БЦЖ.

У відповідь на запит DT.UA Мінздоров’я висловило готовність надати нам документи про те, що поставка була не фіктивною, якість ліків було перевірено, та показати склад. Однак насправді відповідальність посадових осіб Мінздоров’я очевидна, оскільки вони перевіряли якість вакцини до надходження її на територію України.

Міністр Олександр Аніщенко ухвалив рішення щодо так званого паралельного контролю якості вакцин. Тобто партія вакцин перебувала в Росії, а окремі екземпляри партій висилали заздалегідь для проходження фармконт­ролю. Як указувало DT.UA, це рішення суперечило інструкціям Мінздоров’я, оскільки перевірка ліків повинна здійснюватися, коли вся партія ліків зберігається й транспортується в однакових умовах. На жаль, наші побоювання повністю підтвердилися. Окремі екземпляри партій вакцини пройшли фармконтроль, а вся партія в цілому все одно виявилася бракованою.

Детальніше читайте в свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна» у статті Юрія Бутусова «Президентська палиця вже не працює».

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...