Топ Новини

Пасивне куріння негативно впливає на пам'ять

19 вересня 2012 в 09:58
Ґрунтуючись на проведених дослідженнях, група британських учених дійшла до висновку, що пасивний вплив тютюнового диму призводить до скорочення перспективної пам'яті.

Люди недооцінюють небезпеку пасивного куріння, констатують співробітники Нортумбрійського університету. Вони встановили, що пасивне куріння негативно впливає на перспективну пам'ять людини.

Вони повідомили, що перспективна пам'ять відповідає за запам'ятовування запланованих на певний час дій. Її погіршення вони поспостерігали в ході експерименту. У дослідженні брали участь 27 курців, 27 пасивних курців і 29 осіб, що не піддаються регулярному впливу тютюнового диму (всім від 18 до 30 років).

Пасивні курці в середньому контактували з димом по 25 годин на тиждень протягом 4,5 років. Стан усіх учасників оцінювалася за допомогою Кембриджського тесту перспективної пам'яті. У розрахунок брався також вік, IQ, прийом ліків.

Найвищі показники перспективної пам'яті відзначалися у третьої групи, не контактувати з димом зовсім. А ось у активних і пасивних курців вони виявилися знижені на 30% і 20% відповідно. Вчені підкреслюють: контакт з тютюновим димом може негативно відбитися на когнітивних функціях людини, таких як пам'ять, увага, мислення, які йому потрібні в повсякденному житті.

Читайте також:

Закон про тотальну заборону куріння набуде чинності через півроку

Вчені пояснили, як паління протистоїть хворобі Паркінсона

Алкоголь і куріння ніяк не впливають на репродуктивні здібності чоловіків

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...