Топ Новини

Новорічне застілля і телевізор забирають у людини кілька "мікрожиттів"

18 грудня 2012 в 10:23
Шкідливі звички можуть забирати по 30 хвилин життя, підрахували британські вчені. Причому один з'їдений бургер так само небезпечний, як і дві викурені цигарки.
watch-tv-eat.jpg
nerdphilia.net

Рясне застілля, зловживання алкоголем, куріння і перегляд телевізора забирають у людини по кілька "мікрожиттів" на день. Про це йдеться у приуроченій до Різдва статті британських вчених, опублікованій у British Medical Journal.

Знайти простий спосіб оцінити вплив повсякденних звичок на очікувану тривалість життя вирішив професор статистики з Кембриджського університету, доктор Девід Спіджелхелтер.

Він використав концепцію швидкого або сповільненого старіння, перевівши вплив шкідливих звичок у "мікрожиття", рівні 30 хвилинам очікуваної тривалості життя.

Використовуючи дані існуючих досліджень здоров'я населення, учений встановив, що одне "мікрожиття" втрачається через дві цигарки на день, один з'їдений бургер, п'ять кілограмів зайвої ваги, вживання двох або трьох доз алкоголю на день, перегляд телевізора протягом двох годин.

З іншого боку, можна заробити додаткові "мікрожиття", якщо не вживати більше однієї дози алкоголю на день, їсти переважно овочі і фрукти, займатися спортом, приймати препарати, що знижують рівень холестерину в організмі.

Демографічні фактори і вплив навколишнього середовища, на думку вченого, можна також оцінити у "мікрожиттях".

Наприклад, жіноча стать дає 4 додаткові "мікрожиття" на день, на відміну від чоловічої. Шведські чоловіки мають 21 додаткове "мікрожиття" у порівнянні з російськими чоловіками. А проживання у 2010 році мало перевагу у 15 "мікрожиттів" на день, якщо порівнювати з 1910 роком.

Вчений зазначає, що потрібні більш докладні дослідження, щоб оцінити ефект кожної шкідливої звички на тривалість життя.

Але він впевнений, що в цілому ніхто з людей не бажає швидко постаріти, і тому варто замислитися, чи потурати своїм шкідливим звичкам у святкові дні.

Читайте також:

Курці більше схильні до безсоння, ніж люди, що не курять

Медики встановили, що відсипатися на вихідних шкідливо для здоров'я

Щоденні прогулянки продовжують життя на 4,5 роки

Британські вчені з’ясували, що в шлюбі жінки набирають вагу, а чоловіки — втрачають

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...