МОЗ залишив без державної допомоги ВІЛ-інфікованих дітей

22 листопада 2012 в 13:21
У результаті бездіяльності МОЗ, ВІЛ-інфіковані діти недоотримують гарантовану державою допомогу, а у віці від 16 до 18 років - взагалі незаконно позбавлені права на її отримання.
antispid.jpg
masters.donntu.edu.ua

Міністерство охорони здоров'я позбавило права на отримання державної допомоги ВІЛ-інфікованих дітей від 16 до 18 років. Про це повідомила прес-служба Генпрокуратури України.

У Генпрокуратурі нагадали, що відповідно до вимог закону про протидію поширенню хвороб, викликаних ВІЛ, хворим дітям до досягнення 18-річного віку призначається щомісячна державна допомога у розмірі, встановленому Кабміном.

Проведена Генпрокуратурою перевірка встановила, що в Україні під диспансерним наглядом перебуває понад 10 тисяч ВІЛ-інфікованих дітей.

Відповідно до постанови уряду від 12.09.2012 № 852 розмір державної допомоги таким дітям був збільшений у п'ять разів і визначений у сумі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. МОЗ був уповноважений привести відомчі нормативно-правові акти у відповідність з цією постановою.

«Всупереч даним вимогам МОЗ України не вжив дієвих заходів щодо розробки та затвердження порядку виплати щомісячної державної допомоги ВІЛ-інфікованим дітям», - відзначили в прес-службі ГПУ.

У прес-службі зазначили, що нарахування даних коштів та їхня виплата здійснюється тільки особам віком до 16 років і в розмірі 34 грн, визначеному постановою Кабміну, що втратила чинність. В результаті, ВІЛ-інфіковані діти недоотримують гарантовану державою допомогу, а у віці від 16 до 18 років - взагалі незаконно позбавлені права на її отримання, підкреслили в Генпрокуратурі.

Генеральна прокуратура звернулася до Міністерства охорони здоров'я з вимогою усунути виявлені порушення закону.

Читайте також:

В Україні лише кожен четвертий ВІЛ-інфікований отримує необхідне лікування

80% невиліковно хворих в Україні залишаються без необхідної допомоги

У США схвалено перший засіб для профілактики ВІЛ

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...