Топ Новини

МОЗ заборонило рекламу 326 ліків, що продаються без рецепту

28 серпня 2012 в 07:39
В Україні вводяться обмеження на рекламу безрецептурних препаратів. У список ліків, що продаються без рецепту, увійшли 326 препаратів, які викликають звикання, що містять наркотичні та психотропні речовини.

Міністерство охорони здоров'я опублікувало Наказ № 639, яким затверджується список ліків, що продаються без рецепту, реклама яких тепер заборонена. Даний список МОЗ підготував у зв'язку з прийняттям у 2011 році закону №7007, що забороняє рекламу деяких ліків.

У список увійшли 326 препаратів, що викликають звикання, містять наркотичні та психотропні речовини, призначені для лікування дітей віком до 12 років, а також для прийому під час вагітності та лактації. Окрім того, до переліку потрапили препарати для лікування туберкульозу, венеричних захворювань, надзвичайно небезпечних інфекційних захворювань, ВІЛ / СНІДу, раку, хронічного безсоння, цукрового діабету, ожиріння, еректильної дисфункції.

Зокрема, під заборону потрапили «Валокордин», «Корвалол», «Солпадеін», глюконат кальцію, «Трібестан», «Амброксол», «Бронхолітин», «Грипекс актив», «Ефералган», «Мульти-табс», «Назол», «Нітрогліцерин», «Но-шпалгін», «Панадол», «Парацетамол», «Флюколд».

Нагадаємо, 20 грудня 2011 року Верховна Рада заборонила рекламу лікарських засобів, застосування і відпуск яких дозволяється тільки за рецептом лікаря, а також тих, які внесені до переліку заборонених до рекламування лікарських засобів. За прийняття в цілому відповідного законопроекту № 7007 проголосували 237 депутатів при 226 мінімально необхідних.

Дозволялася реклама лікарських засобів, які відпускаються без рецепта лікаря і не внесені до переліку заборонених до рекламування лікарських засобів.

Читайте також:

На українцях щорічно тестують 300 нових медичних препаратів

В Україні за підробку ліків будуть саджати на 8 років

Дітям заборонять купувати ліки в аптеках

Азаров пообіцяв здешевлення ліків мінімум на 20%

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...