Топ Новини

Київський Центр серця отримає можливість рятувати більше пацієнтів

10 лютого 2012 в 10:13
Перехід під юрисдикцію МОЗ покликаний вирішити найбільш гострі і злободенні для Центру серця питання фінансування.

Київський міський центр серця поміняє статус з міського на всеукраїнський і перейде під юрисдикцію Міністерства охорони здоров'я. Це дозволить центру значно розширити свій потенціал і отримати додаткове фінансування з держбюджету.

Про це в інтерв'ю ZN.UA розповів відомий український кардіохірург, директор Київського міського центру серця Борис Тодуров.

«Чесно кажучи, така потреба з’явилася давно, напевно, навіть з моменту відкриття. Чому? Наш Центр серця — унікальна клініка в Україні як за оснащенням, так і за рівнем надання кардіохірургічної допомоги.Торік ми зробили 2500 операцій на серці, досягши результатів найкращих європейських клінік. Майже 70% наших пацієнтів не кияни, а жителі інших регіонів України», - зазначив Тодуров.

За його словами, найбільш гостре і злободенне для центру - питання про фінансування. «За чотири роки роботи центру з міського бюджету на медикаменти й видаткові матеріали для надання допомоги киянам виділялося всього 5—10% від потреби. Ми не отримували коштів на сервісне обслуговування дорогого устаткування, на санітарно-гігієнічні потреби — прання, прибирання, дезінфекцію тощо», - сказав директор Центру серця.

«Слід зрозуміти, що для міського бюджету така дорога клініка є непосильним навантаженням. Виходить, що кияни нічого не виграють від того, що місто має таку сучасну клініку. Хоча зі столичного бюджету й виділяється 40 млн. грн. щорічно, столичні жителі все одно мають купувати ліки й видаткові матеріали для операцій за власні кошти», - заявив Тодуров.

За його словами, якщо Центр серця перейде від мерії Києва під юрисдикцію Міністерства охорони здоров'я, кияни не залишаться без своєї кардіохірургічної клініки. «Але ж Центр серця залишається, нікуди не зникає й не переїжджає. Він як надавав кардіохірургічну допомогу киянам, так і продовжуватиме це робити, тільки вже за рахунок не міського, а державного бюджету», - зазначив кардіохірург.

«Крім економії для столичної скарбниці, кияни нарешті отримають безплатну медичну допомогу. Де-факто ми з самого початку працювали як всеукраїнський центр, залишилося тільки оформити це де-юре», - додав він.

Детальніше читайте в свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна» в інтерв'ю Ольги Скрипник з Борисом Тодуровим.

Читайте також:

Київським лікарням заборонили приймати благодійні внески

Борис Тодуров: Київський центр серця з моменту відкриття фінансувався не більше ніж на 5%

Усі порушення в Київському центрі серця звелися до переведення інструкцій

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...