Топ Новини

Кабмін розробить законодавчі зміни, які дозволять іноземним хірургам оперувати в Україні

23 листопада 2012 в 19:48
Азаров ініціював створення робочої групи з питань поліпшення стану організації кардіологічної та кардіохірургічної допомоги населенню України.
medicina_5457.jpg
usiter.com

Прем'єр-міністр Микола Азаров доручив підготувати проект змін до законодавства, які впровадять механізм залучення іноземних медиків як до хірургічних операцій, так і до процесу практичного навчання молодих спеціалістів в Україні.

Про це прем'єр сказав під час наради з експертами в сфері охорони здоров'я, повідомляє Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету міністрів.

За словами глави уряду, це вирішить проблему з кількістю хірургів в Україні.
На сьогоднішній день в Україні працює 425 кардіохірургів, з них самостійно оперують тільки близько 60.

«Мене вразило, що в нас всього 60 лікарів, які оперують. А з них 30 зосереджено в Інституті ім. Амосова», - зазначив Азаров.

За його словами, цю ситуацію необхідно негайно виправляти, оскільки Україні треба більшу кількість кардіохірургів.

«На відповідну підготовку піде 2-3 роки. Тому це потрібно робити негайно», - підкреслив Азаров.

Він зазначив, що ситуацію з підготовкою кадрів для кардіохірургії можна змінити за рахунок створення відповідної кафедри в кожному медуніверситеті країни. Глава уряду доручив Міністерству охорони здоров'я разом з представниками відповідних медінститутів та Академії медичних наук вивчити це питання і запропонувати проект рішення.

Також на нараді Азаров ініціював створення робочої групи з питань поліпшення стану організації кардіологічної та кардіохірургічної допомоги населенню України.

«Пропоную створити відповідну робочу групу, до складу якої увійдуть представники відомих медінститутів. Якщо ця робоча група буде працювати під керівництвом прем'єр-міністра України, то в медицині буде прорив. Тому я готовий», - зазначив прем'єр.

За його словами, за допомогою такої робочої групи можна здійснювати реальні кроки для поліпшення ситуації з лікуванням серцево-судинних захворювань, особливо дитячих.

Азаров зазначив, що сьогодні серцево-судинні захворювання є основною причиною смертності. Для вирішення цих проблем необхідно вжити заходів як на законодавчому, так і на організаційному рівнях. Саме тому, на переконання прем'єр-міністра, необхідно це питання взяти під особливий контроль уряду.

Читайте також:

Українські медики винайшли унікальний спосіб оперування печінки


В Україні розробили унікальне обладнання для лікування косоокості


Українські хірурги вперше провели операцію на серці без розтину грудної клітини (ВІДЕО)


Академік Валерій Запорожан: «Головне - готувати лікарів найвищої проби»

 

 

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...