Топ Новини

Іспанські вчені навчилися блокувати проникнення ВІЛ в імунну систему

20 грудня 2012 в 11:37
Новаторське відкриття барселонських дослідників може дозволити вже в найближчому майбутньому розробити препарат для лікування ВІЛ на ранніх стадіях.
Recr-del-virus.jpg
lavanguardia.com

Дослідники з Барселони здійснили новаторське дослідження світового рівня. Вчені змогли визначити механізм проникнення ВІЛ в імунну систему, а також заблокувати цей "вхід" і запобігти поширенню вірусу.

Відкриття було зроблено в Instituto de Investigacion del Sida IrsiCaixa, наукові керівники дослідження - Хав'єр Мартінес-Пікадо і Нурія Іскьєрдо-Усерос.

"Потенціал відкриття поки важко уявити, але можна сподіватися, що через 10 років буде розроблено ліки, що блокують передачу ВІЛ в організмі людини", - пише іспанська La Vanguardia.

Раніше було з'ясовано, що ВІЛ здатний ховатися у клітинах-дендритах, що охороняють імунну систему, і через них заражати лімфатичну тканину.

Тепер же Барселонські вчені описали молекулу дендритів, яка служить "входом" всередину клітини.

"Ключ у нас вже був, а тепер виявилася замкова щілина", - зазначив Мартінес-Пікадо.

Продовжуючи метафору, він підкреслив, що тепер вчені навчилися "заливати замок клеєм", щоб "ключ" не увійшов у свердловину.

Відкриття в майбутньому може привести до розробки препарату для лікування ВІЛ на ранніх стадіях або навіть запобігання йому. За словами вчених, теоретично цей механізм стане в нагоді і для запобігання передачі інших вірусів - наприклад, htlv-1, збудника лейкемії.

Читайте також:

Епідемія ВІЛ в Україні переходить у нову фазу

В Африці виявлено ​​новий різновид СНІДу, що не реагує на лікування

У США схвалено перший засіб для профілактики ВІЛ

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...