Топ Новини

Фахівці визначили, які дози алкоголю можна вважати безпечними

9 жовтня 2012 в 15:01
На думку наркологів, про безпечні дози алкоголю в Україні мало хто знає. Людям рекомендують підраховувати, скільки вони випивають, для того, щоб контролювати для себе рівень небезпеки.
podrostki_alkohol.jpg
infovoronezh.ru

 Населення України мало поінформоване про безпечні дози алкоголю, відзначає керівник Центральної консультативної наркологічної поліклініки Юрій Галич.

«Про безпечні дози алкоголю в нашій країні мало хто знає. Якщо людина порахує, скільки вона п'є, він може зрозуміти, зловживає вона алкоголем чи ні, і які дози викликають у неї ту чи іншу реакцію», - сказав він у ході круглого столу у вівторок у Києві.

За словами експерта, Міжнародна організація праці (МОП) у своїх профілактичних програмах вчить людей, які споживають алкоголь, підраховувати, скільки вони випивають, для того, щоб контролювати для себе рівень небезпеки і спробувати змінити свої звичні для вживання дози алкоголю на більш безпечні.

Галич підкреслив, що МОП ввела поняття «одна стандартна доза алкоголю», яка дорівнює 12,8 грама чистого алкоголю.

МОП визначила межі помірного споживання алкоголю: для чоловіків - менше, ніж 14 стандартних доз алкоголю на тиждень, для жінок - менше, ніж 9 доз на тиждень, не більше 5 доз алкоголю за один день для чоловіків і жінок; наявність хоча б 3 днів у тиждень без споживання алкоголю.

Галич навів приклади кількості «стандартних доз алкоголю» в різних популярних алкогольних напоях: 1 пляшка пива (500 мілілітрів) містить 2 дози, 1 пляшка столового вина (700 мілілітрів) - 6 доз, 1 келих столового вина (150 мілілітрів) - 1 доза, 1 пляшка лікеру або іншого напою 40% (700 мілілітрів) - 20 доз, 1 чарка лікеру - 1 доза, 1 пляшка лікеру або іншого напою 60% - 30 доз.

Читайте також:

Три дози спиртного в день наближають ймовірність смерті від інсульту на 14 років

В Україні кожна сота дитина страждає алкоголізмом

Вчені з'ясували, що найефективніше лікувати алкоголізм наркотиком ЛСД

 

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...