Епідемія грипу в Україні очікується в кінці листопада

1 листопада 2011 в 09:23
Медики прогнозують початок епідемії грипу та гострих респіраторно-вірусних захворювань в Україні наприкінці листопада - початку грудня. Про це повідомив завідувач Центру грипу та ГРВІ Центральної санітарно-епідеміологічної станції Міністерства охорони здоров'я України Андрій Александрін на прес-конференції у вівторок.
deti_grip_maska_bolezn.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

«Як демонструє багаторічна динаміка, зростання захворюваності саме на грип починається в кінці листопада - початку грудня, коли починається мінусова температура і люди не адаптовані до неї», - сказав він.

За його словами за підсумками 43 тижнів (з 24 по 30 жовтня) в Україні зареєстровано 160,5 тис хворих на ГРВІ, з них 64,5% складають діти. При цьому, рівень захворюваності серед дітей знизився на 11,6%, у порівнянні з попереднім тижнем.

Серед захворілих лабораторно не підтверджено жодного випадку захворювання на грип, тобто поки в Україні циркулюють лише респіраторно-вірусні інфекції.

«Вірус грипу на території України ще не циркулює», - сказав А.Александрін.

Він зазначив, що кампанія з вакцинації проти грипу почалася з 40 тижня, тобто близько місяця тому. На сьогоднішній день в Україні вакциновано проти грипу 45,2 тис осіб, що становить 0,1% всього населення. З них 44% було щеплено за рахунок коштів місцевих бюджетів, 37% - за рахунок коштів підприємств, і лише 13% - за власні кошти. «Це дуже низький показник», - підкреслив завідувач Центром грипу та ГРВІ.

Разом з тим, медики сподіваються, що кампанія з вакцинації в Україні набере темп.

Лікар-імунолог Наталія Винник повідомила, що в Україні цієї зими будуть циркулювати ті самі три типи вірусу грипу, що й минулої зими: два віруси типу А - H1N1 (Каліфорнійський) і H3N2, а також вірус типу В. За її словами, минулого році в Україні було вакциновано від 0,5% до 1% населення. «На жаль, такий прошарок вакцинованих не перериває поширення збудника», - підкреслила вона.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...