Топ Новини

Дієтологи: Без солі дієта може зашкодити здоров'ю

23 липня 2012 в 14:05
Той факт, що сіль - це біла отрута, дієтологи протягом останніх декількох десятиліть посилено намагалися вбити у голови людей, проте останні дослідження показують, що дієти з низьким вмістом солі можуть бути не так корисні, як вважалося.
sol.jpg
ayzdorov.ru

Вчені встановили, що низький вміст солі в їжі призводить до падіння тиску крові, а це провокує підвищення рівня холестерину, жиру і гормонів, вплив яких призводить до серцевих нападів.

В цілому, кажуть фахівці, хороші і погані якості солі у певному сенсі врівноважують один одного. Однак група фахівців з Університету Копенгагена впевнена, що дієта з низьким вмістом солі може привести до зростання небезпеки розвитку серцевих захворювань, а це може бути критично для певної групи людей, схильних до серцевих захворювань.

Фахівці кажуть, що для встановлення остаточної істини щодо солі, можуть знадобитися роки досліджень і сотні тисяч обстежених людей. Зараз данські дослідники вивчили довгостроковий вплив «низькосольової» дієти і кажуть, що повністю відмовлятися від даної приправи було б неправильно. «Мої рекомендації прості - споживання солі можна скоротити, але незначно», - говорить автор дослідження Нільс Граудал.

За його словами, він і його колеги вивчили 167 інших досліджень, де також йшлося про вплив солі на організм людини і прийшли до висновку, що проведені дослідження розділилися приблизно порівну між прихильниками і противниками солі. Спираючись на свої дослідження, датські фахівці констатують, що скорочення споживання солі веде до зниження рівня кров'яного тиску.

За словами Граудала, зараз в середньому доросла людина споживає на добу від 3 до 5 грам солі, але якщо скоротити це споживання до 1,5 - 2 грам, то значних негативних наслідків спостерігатися не повинно, тоді як зниження побічних ефектів присутності солі буде знижено.

Читайте також:

Картопля, буряк, хліб і алкоголь — найпопулярніші продукти харчування українців

Медики радять бути стриманими за святковим столом на Великдень

Такий сніданок краще віддати ворогу

Вчені придумали простий спосіб вивести сіль з води

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...