Топ Новини

Британські супермаркети будуть повідомляти про шкідливість продуктів за принципом світлофора

24 жовтня 2012 в 16:58
Вміст жирів, насичених жирів, солі, цукру і калорій в продуктах харчування буде показано на етикетках у кольорах світлофора. Відповідно до необхідної норми колір буде червоним при занадто високому вмісті елементу, жовтим при середньому або зеленим - при низькому.
Food-labels-009.jpg
guardian.co.uk

У супермаркетах Великобританії вводиться новий спосіб маркування продуктів - «за принципом світлофора», щоб покласти край плутанині зі здоровими і шкідливими продуктами, пише газета The Guardian.

За рішенням британських міністрів, з середини наступного року рітейлери будуть використовувати «гібридну систему», запропоновану департаментом охорони здоров'я. Нова система маркування буде надавати споживачам чітку інформацію про склад продуктів, а також інформацію про необхідну щоденну норму певних елементів. Вміст жирів, насичених жирів, солі, цукру і калорій у продуктах харчування буде показано у кольорах світлофора. Відповідно до необхідної норми колір буде червоним при занадто високому вмісті елементу, жовтим при середньому або зеленим - при низькому.

Таке рішення було прийнято з метою полегшити покупки для споживачів. Тепер вони зможуть дізнатися про склад продуктів і його користь за допомогою кольору, розміщеного на упаковці.

Компанії, які виступають за здорове харчування, привітали рішення уряду.

«Ми раді, що уряд нарешті погодився рекомендувати «світлофорне маркування» на упаковці спереду», - говорить глава виробника дитячого харчування Чарлі Пауелл.

«Ви не повинні бути математичним генієм, щоб знати, який більш здоровий продукт потрібно купити», - додав він.

Міністр охорони здоров'я Ганна Субра зазначила, що у Великобританії вже є велика кількість продуктів з етикеткою про склад у передній частині упаковки, але дослідження показали, що споживачі все ж плутаються у різноманітних етикетках.

«За наявності узгодженої системи у нас буде можливість відразу побачити, що знаходиться в нашій їжі. Це допоможе нам обрати здорові варіанти продуктів і контролювати наше споживання калорій», - зазначила глава відомства.

Читайте також:

Органічні та звичайні продукти виявилися однаковими за якістю — різниця лише в ціні

Картопля, буряк, хліб і алкоголь — найпопулярніші продукти харчування українців

АМКУ буде платити доносителям за інформацію про цінові змови

АМКУ запідозрив супермаркети в необґрунтованому завищенні цін на продукти на 20-60%

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...