Антибіотики можуть стати причиною ожиріння

23 серпня 2012 в 12:35
Зростання ожиріння у всьому світі збіглося з загальним застосуванням антибіотиків. Можливо, ранній контакт дитини з антибіотиками зумовлює ожиріння в наступні роки життя.
tabletki.jpg
tovstyzhenko.com

Прийом антибіотиків може бути однією з причин глобальної епідемії ожиріння, зауважує El Mundo, посилаючись на два свіжих дослідження. Як говорять вчені, прийом антибіотиків у надто ранньому віці може вплинути на мікрофлору кишечника, пояснює кореспондент Анхелес Лопес.

«Вже більше 50 років відомо, що прийом антибіотиків малими дозами збільшує до 15% приріст маси тіла у сільськогосподарських тварин», - нагадує видання. І ось тепер експеримент у США показав: щури, що отримували такі дози у ранньому віці, додали у вазі 10-15%. «Застосування антибіотиків впливає на популяції бактерій і змінює метаболізм деяких поживних речовин», - роз'яснив один з керівників дослідження Ілсеунг Чо (Нью-Йоркський університет, кафедра гастроентерології).

«Зростання ожиріння у всьому світі збіглося з загальним застосуванням антибіотиків. Можливо, ранній контакт дитини з антибіотиками зумовлює ожиріння у наступні роки життя», - говорить інший керівник дослідження, Мартін Дж. Блейзер (Langone Medical Center). Результати опубліковані в Nature.

Зв'язок між антибіотиками і ожирінням підкріплює і стаття у Journal of Obesity. Медичні картки 11 532 британських дітей за період з народження до 23 місяців показали: у тих, кому у віці до 5 місяців давали антибіотики, пізніше вага перевищувала норму.

Читайте також:

Жителів Таїланду попросили менше подавати ченцям, які страждають від ожиріння

У світі голодують 1 млрд людей, 1,3 млрд — переїдають

Вчені: Споживання хліба ніяк не пов’язане з проблемою ожиріння

Британські вчені оцінили масу людства, 5% - зайва вага

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...