Топ Новини

Збір податків має залежати від стану економіки, а не від бажання фіскалів зібрати більше грошей

17 січня 2013 в 16:02

Експерти сподіваються, що податківці та митники зі створенням нового об'єднаного міністерства перестануть "змагатися" один з одним, хто збере більше грошей до бюджету.

dengi_500_griven_grivni_.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Державі слід скористатися створенням Міндоходів для того, щоб переглянути свою фіскальну політику і максимально зорієнтувати її не просто на наповнення бюджету, а на дотримання законодавства платниками податків. Необхідно, щоб була залежність обсягів збору податків від об'єктивних економічних показників.

Таку думку в коментарях ZN.UA висловив глава податкового комітету Європейської бізнес асоціації (ЄБА), керівник податково-юридичної практики Ernst & Young Володимир Котенко.

На думку фахівця, об'єднання податкової і митної служби в рамках Міністерства доходів і зборів послабить традиційні "корпоративні" змагання між двома відомствами щодо наповнення держскарбниці і дозволить їм вибудувати ефективну взаємодію. Як наслідок, це може призвести до зростання доходів бюджету.

"Проблем обміну даними між базами податкової і митниці органами повинно стати менше. Завдяки більшій мобільності цього процесу суб'єктам господарювання буде складніше ухилятися від оподаткування, оскільки вся інформація буде перебувати в одних руках", - відзначив експерт.

Нагадаємо, президент Віктор Янукович своїм указом 24 грудня 2012 року вніс зміни у структуру Кабміну. Зокрема, Янукович створив нове Міністерство доходів і зборів, утворене в результаті злиття податкової та митної служб. Очолив міністерство екс-глава податкової Олександр Клименко.

Читайте також:

Концепцію новоствореного Міністерства доходів і зборів придумують іноземці

Експерти побачили майбутні плюси від відродження Міністерства промислової політики

Силовий та економічний блоки нового Кабміну будуть зосереджені в руках "Сім'ї"

 

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...