Топ Новини

Зарплати в конвертах виплачують близько 60% українських підприємців

25 серпня 2016 в 14:29

Офіційно рівень тіньової економіки перебуває близько позначки 40%. Відсоток тіньових зарплат ще вище.

konvert_zarplata_chernaya_zarplata.jpg
Податківці підрахували відсоток тіньових зарплат в Україні
ZN.UA
За даними Державної фіскальної служби, тіньові зарплати в Україні виплачують близько 60% підприємців.

"Під час перевірок платників податків на дотримання податкового законодавства щодо повноти нарахувань та виплат зарплати та інших доходів своїм працівникам порушення зафіксовані у 60,6% перевірених платників", - йдеться в повідомленні ДФС.

За даними відомства, за результатами перевірок до бюджету донараховано близько 272 млн грн податку на доходи фізичних осіб, 61 млн грн єдиного внеску та понад 6 млн грн військового збору.

У січні-липні поточного року співробітники ГФС виявили понад 92 тис. найманих осіб, праця яких використовувалася без укладення трудових угод: до бюджетів сплачено понад 28 млн грн податку на доходи фізосіб і більше 31 млн грн єдиного внеску.

Крім того, виявлено понад 32 тис. громадян, які здійснювали підприємницьку діяльність без офіційної реєстрації: вони сплатили до бюджету близько 15 млн грн податків.

Читайте також: З початку року в Україні ліквідували 13 конвертаційних центрів з оборотом в 10,7 млрд грн

За даними Міністерства економічного розвитку і торгівлі, рівень тіньової економіки в Україні у 2015 році знизився до 40% від ВВП, у порівнянні з 43% в 2014 році.

Як писала для DT.UA Тетяна Тищук з Інституту економіки та прогнозування НАН України, тіньова економіка сьогодні вносить істотний внесок в економічне зростання, близько половини ВВП в Україні створюється з використанням нелегальних схем і операцій. На думку експерта, достовірних методів, здатних чітко відокремити тіньовий сектор від легального, не існує, оскільки значна частина ресурсів все одно потрапляє в "офіційну" економіку.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна , DT.UA ,
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...