Топ Новини

Законопроект про трансферне ціноутворення потребує доопрацювання, - Калетник

9 березня 2013 в 10:11

На думку Калетника, потребує перегляду в бік зниження мінімальний поріг вартості операцій, на які буде поширюватися дія законопроекту.

Игорь Калетник
Ігор Калетник
Законопроект про трансферне ціноутворення необхідно доопрацювати, розширивши можливості його застосування. Таку думку в інтерв'ю ZN.UA висловив віце-прем'єр-спікер Верховної Ради, колишній глава Держмитниці Ігор Калетник.

На думку Калетника, потребує перегляду в бік зниження мінімальний поріг вартості операцій, на які буде поширюватися дія законопроекту про трансферне ціноутворення, інакше у податківців не додасться багато роботи.

"Про що йде мова? У нинішньому варіанті цей поріг встановлено в 50 млн грн. При цьому треба враховувати, що, наприклад, за 2012 р. була зафіксована тільки 131 поставка загальною вартістю 50 млн грн і більше від одного українського підприємства в адресу одного нерезидента", - зазначив він.

За словами віце-прем'єр-спікера, досить значна їх частина належить до підприємств металургійної галузі України. Другу потужну групу становлять експортери сільськогосподарської продукції.

"В цілому такі масштабні операції (понад 50 млн грн) за минулий рік здійснювали тільки 72 експортери. Але обсяг поставок досить значний - 25 млрд дол., що становить 36% від загального обсягу українського експорту в 2012 р. А якщо врахувати, що через посередників йде близько 50% експортних операцій, то таким чином податківцям доведеться відстежувати, умовно кажучи, тільки 60-65 експортних операцій на рік", - сказав Калетник.

"Отже, в цьому контексті даний законопроект треба істотно допрацювати. І це не єдине зауваження. Є речі, які не влаштовують бізнес, зокрема щодо методу визначення вартості", - додав він.

Подробиці читайте в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна" у інтерв'ю Юрія Сколотяного з Ігорем Калетником.

Читайте також:

Порошенко: Проект закону про трансферне ціноутворення - боротьба за неконтрольований вплив на економіку

Експортерам дадуть два з половиною роки на пристосування до податкових нововведень

Глава Міндоходів: Пора почати поважати свою країну і платити прибуток тут

За матеріалами: ZN.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...