Топ Новини

Захарченко хоче, щоб економічні злочини розслідувалися МВС

26 листопада 2012 в 12:56
Глава МВС хотів би забрати розслідування економічних злочинів під "крило" у своє міністерство. Однак за його словами, серед керівництва держави ще немає єдиної точки зору.
sbu_silovivki_miliciya_-1.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко виступив за передачу всіх повноважень по боротьбі з економічними злочинами департаменту державної служби боротьби з економічною злочинністю МВС. Про це він сказав в інтерв'ю виданню "Експерт".

"З набранням чинності нового КПК (з 20 листопада - ред.) всі економічні злочини будуть розслідувати органи внутрішніх справ. Тому я дотримуюсь тієї точки зору, що доцільно укрупнювати цей напрямок у рамках міністерства. Адже зараз у нас в державі економічними злочинами займає п'ять відомств... Економікою УБОЗ не повинен займатися. Функцію з економічних злочинів слід передати у ДСБЕЗ", - вважає міністр.

Експерти вважають, що право МВС перевіряти бізнес потрібно обмежити

У той же час, за словами Захарченка, серед керівництва держави ще немає єдиної точки зору, на базі якого відомства буде створена структура щодо розслідування економічних злочинів.

У свою чергу сам міністр вважає за необхідне визначитися, якщо все-таки така структура буде створена на базі департаменту держслужби боротьби з економічною злочинністю МВС, чи варто надавати їй самостійний статус або залишити у віданні міністерства.

Він підкреслив, що не бачить необхідності створювати нові структури, оскільки існуючі можуть виконувати необхідні функції.

В Україні створять фінансову поліцію

Раніше ZN.UA писало, що на думку деяких експертів оптимальним був би варіант поєднати інформаційно-аналітичний інструментарій Державної податкової служби (ДПС) з оперативними можливостями МВС. У той же час, наприклад, в Італії стрижнем єдиного органу стала саме податкова.

Як повідомлялося, одна з ідей глобальної реформи, розробленої в Адміністрації президента спільно з МВС - створення фінансової поліції, яка займалася б розслідуванням економічних правопорушень.

На сьогодні ж кожен економічний блок у МВС, СБУ і податковій мають свої спецпідрозділи, розвідку, обліки тощо.

Відзначимо, що за результатами завершення кримінальних справ слідчими МВС у першому півріччі 2012 року бюджетам усіх рівнів було відшкодовано збитків лише на 4 млн грн, в той час як слідчими податкової служби - на 402 млн грн, прокуратури - 61 млн грн, СБУ - 23 млн грн.

Читайте також:

Захарченко визнав тиск на бізнес з боку правоохоронців

Глава податкової вважає, що контролювати бізнес має тільки його відомство

Експерт: боротися з фінансовими пірамідами повинна СБУ, міліція — не потягне

Боротися з економічними злочинами повинен один орган, а не всі силові структури одночасно

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...