Загрози для України опинитися на узбіччі світової економіки збільшуються, - РНБО

23 травня 2012 в 15:33
Основні загрози для світової стабільності в найближчі роки будуть зосереджені в економічній сфері та сфері безпеки, вважає секретар РНБО Андрій Клюєв. І від того, наскільки швидко вийде до них пристосуватися, залежить доля України.
86807847.jpg
Getty Images/Fotobank

Ситуація в світі швидко змінюється і стає все більш напруженою. У зв'язку з цим загрози для України, як для країни, що «не відбулася», опинитися на узбіччі світової економіки поступово збільшуються.

Про це заявив Секретар Ради національної безпеки і оборони (РНБО) України Андрій Клюєв у середу в Києві, виступаючи на парламентських слуханнях «Про стан та перспективи розвитку Воєнної організації та сектора безпеки України».

За його словами, на міжнародній арені відбувається нова розстановка сил і дестабілізуючими факторами є не тільки гарячі точки на планеті або наявність терористичних організацій.

«Сьогодні реальну загрозу суверенітету, територіальній цілісності, політичній та економічній незалежності більшості країн, що не мають власного, адекватного сучасним загрозам, оборонного комплексу, передусім несуть агресивна економічна експансія окремих країн, загострення боротьби за природні ресурси, різке коливання світових цін на енергетичні та інші продукти, що призводить до розбалансування національних економік та посилення боргової залежності», - зазначив Клюєв.

Рада національної безпеки і оборони: модернізація стартувала, - Клюєв

Він підкреслив, що окрему роль кожного руйнівного фактору та їх соціально-економічні та суспільно-політичні наслідки в сукупності не можна недооцінювати.

«Глобалізація не усім забезпечує надприбутки. Її результатом є фінансові кризи, економічний і культурний занепад, деградація вітчизняного виробництва, технологічне відставання, і узбіччя світової економіки для країн, які, за їх же оцінками, «не відбулися». На жаль, загрози опинитися на такій межі для нашої країни поступово збільшуються, оскільки протягом двох десятиріч не приділялося належної уваги зміцненню економічного потенціалу і підвищенню на цій основі обороноздатності країни», - зауважив Клюєв.

За словами секретаря Ради національної безпеки і оборони, основні виклики і загрози світовій стабільності протягом найближчому майбутньому будуть в основному зосереджені в економічній сфері та сфері безпеки.

«Затишний однополярний світ зі стабільною фінансовою системою також залишився в минулому. Людство стоїть на порозі нового світового порядку. Світ активно переходить на новий технологічний уклад, що одночасно провокує нову гонку озброєнь. Можливість розповсюдження зброї масового ураження, міжнародний тероризм, транскордонна організована злочинність та ескалація локальних конфліктів, здатних перерости у масштабні воєнні дії, створюють реальну загрозу для стабільності багатополярного світу, що тільки зароджується», - сказав Андрій Клюєв.

Він наголосив, що новий світовий порядок повинен формуватися за активної участі України: «Нова реальність диктує суворі правила гри. Від того, наскільки швидко ми до них пристосуємося, залежить доля нашої держави  і нашого народу».

«Ми маємо розвивати стосунки із стратегічними партнерами - Росією, США, країнами ЄС, Близького Сходу і максимально налагоджувати відносини з Китаєм та іншими країнами. Слід звернути увагу на необхідність прискорення процесу євроінтеграції та збереження дружніх й взаємовигідних відносин на пострадянському просторі, при цьому не допускати будь-яких агресивних проявів при наявності заморожених конфліктів. Україна має брати участь у їх  розв'язанні мирним шляхом. Для нас важливі відносини не лише з державами, але і з міжнародними організаціями, насамперед, ООН, ОБСЄ, НАТО, СНД, ОДКБ та іншими», - заявив Секретар Ради нацбезпеки і оборони України.
 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...