Топ Новини

За роки незалежності площа виноградників в Україні скоротилася більш ніж у 5 разів

2 квітня 2012 в 09:44
Незважаючи на кошти, що виділяються державою на розвиток виноградарства, кількість виноградників суттєво зменшилася.
vinogradnik.jpg
Artemonskiy, geolocation.ws

За роки незалежності українське виноградарство «еволюціонувало» з більш ніж 400 тис. га до 75 тис. га. Про це у статті для ZN.UA пише оглядач з аграрних питань Володимир Чопенко.

«Це клаптик у порівнянні з Іспанією, де виноградники розкошують на 1,1 млн га, Францією - 950 тис., Італією - 850 тис. га. Китай, і той за короткий період засадив лозою 205 тис. га. Ми ж за 11 років - 40 тис. Хоча і в Піднебесній, і в Україні діють ідентичні державні програми з підтримки цієї галузі», - пише оглядач.

Чопенко нагадав, що у 2008 році на закладання 5,1 тис. га нових виноградників виділили 243 млн грн, у 2009-му - 211 млн, однак насправді ж висадили лише 2,7 тис. га. «Тобто сума компенсації на гектар зросла, а кількість виноградників суттєво зменшилася. Крадуть! Причому мільйонами», - підкреслив він.

«З серпня минулого року ставку збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства підняли до 1,5%. Начебто все патріотично й аргументовано: уряд покращує умови державної підтримки для вітчизняних виноградарських господарств, що підвищить їхню конкурентоспроможність на внутрішньому і зовнішніх ринках, прискорить розвиток виноградарства, збільшить зайнятість працездатного населення... Разом з тим механізм адміністрування розподілу коштів, у межах 1,3 млрд грн, залишається таємним і незрозумілим», - зазначив Чопенко.

Подробиці читайте у свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна» у статті Володимира Чопенка «Невинне вино».

Читайте також:

Невинне вино

Дилема драконового яйця

Завод «Магарач» переїде подалі від кримської дачі Януковича, щоб врятувати колекцію вин

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...