За рік українські та російські олігархи "зароблять" на субсидіях 10 мільярдів гривень - експерт

12 грудня 2015 в 13:05

Уряд "заганяє" українців брати субсидії, тим самим збагачуючи українських та російських олігархів, вважає експерт.

субсидии тариф
На думку експерта, впроваджена система субсидій не стимулює до економії ресурсів
torange.biz

Цьогоріч олігархи з бюджету мають отримати не менш як 10 мільярдів гривень, а в 2016-му — вдвічі більше.

Таку думку висловив у своїй статті для DT.UA ректор Міжнародного інституту бізнесу Олександр Савченко.

За його словами, суть урядової політики полягає у максимізації тарифів ЖКГ до рівня, який нездатні платити більшість українських родин, з одного боку, а з іншого — у максимізації кількості сімей, які мають отримати субсидії з бюджету (в бюджеті 2016 р. — 34 млрд грн) для цільової оплати компаніям (а це переважно компанії російських і українських олігархів) комунальних послуг (газ, тепло, вода, водовідведення, електрика).

"Уряд з ентузіазмом буквально заганяє українців брати цільові субсидії та платити олігархам! У 2015 р. українські та російські олігархи з бюджету мають отримати не менш як 10 млрд грн, а в 2016-му — вдвічі більше! Отака соціальна політика…", - йдеться у статті.

Читайте також: Тарифи й субсидії в країні, де переміг популізм

На думку Савченка, такий підхід не стимулює економити вкрай дефіцитні ресурси — газ, електрику, воду, тепло, а навпаки, допомагає отримувати надприбутки олігархам, причому за рахунок бюджету.

За його словами, щоб виправити ситуацію, потрібно запровадити нову систему тарифоутворення в системі ЖКГ.

"Лише прозора і відкрита конкуренція забезпечить зниження тарифів у системі ЖКГ. Там, де не можна позбутися монополій, має бути запроваджено жорстке державне регулювання. Очевидно, що у житлово-комунальному господарстві мають бути встановлені граничні тарифи на газ, прибирання, електроенергію, воду, теплопостачання, водовідведення для країни в цілому та механізми їх зменшення для регіонів. Тобто за право надавати послуги ЖКГ в тому чи іншому районі мають змагатися десятки компаній (не лише сумно відомі "жеки"), і головним критерієм відбору має стати мінімізація тарифів на послуги", - наголосив Савченко.

"Наприклад, держава встановила граничний тариф на прибирання прибудинкової території в Україні — 3 гривні за квадратний метр. Переможцем на право надавати такі послуги в тому чи іншому районі має бути фірма, яка запропонує найнижчий тариф, але в будь-якому разі він не може бути більшим за 3 грн. Така конкуренція повинна відбуватися по всіх районах країни: десь тариф буде 2 грн/м2, десь 2,5, але ніде — більше трьох! Упевнений, що правильна тарифна політика і конкуренція забезпечать зниження тарифів на 25–30%. Але цього недостатньо, щоб ліквідувати ганебну систему субсидій, яка не лише пригнічує людську гідність, а й стимулює марнотратство та корупційно збагачує олігархів", - пише автор.

Читайте також: На субсидії передбачено 24,5 млрд. грн - Яценюк

Нагадаємо, субсидії для оплати житлово-комунальних послуг за новим порядком в Україні на 7 жовтня отримали 3,3 млн домогосподарств, повідомив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк.

6 серпня Яценюк заявив, що уряд передбачив на виплату субсидій у 2015 році 24 млрд грн, а наступного року ця сума зросте в два рази.

Детальніше про основні прорахунки діючого уряду читайте у статті Олександра Савченка "Шість куль у лоб українській економіці. Здобутки влади" у свіжому випуску "Дзеркала тижня".

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...