Топ Новини

За ремонт тепломереж і водопроводів будуть брати гроші зі споживачів

13 січня 2013 в 15:43

У тарифи, які споживачі будуть платити ліцензіатам, що надає послуги з доставки води і тепла, закладуть "інвестиційну складову".

gas_truba_zn-650x430.jpg
Андрій Товстиженко, DT.UA
Кабінет міністрів своєю постановою №1206 від 26 грудня 2012 року змінив порядок формування комунальних тарифів. У тарифи закладуть інвестиції в зношений житлово-комунальний фонд. Про це в своїй статті для ZN.UA пише оглядач Алла Єрьоменко.

Мова йде про інвестиційну складову в тарифах, які споживачі будуть платити ліцензіатам, що надають послуги з доставки води і тепла. Раніше вони вимагали дотацій з бюджету (формованого також і за рахунок комунальних платежів). Тепер гроші будуть брати безпосередньо зі споживачів.

Внесені Кабміном поправки в "Порядок формування тарифів..." формально уточнюють два схожих абзаци, що визначають нове поняття "інвестиційна програма". У редакції від 1 червня 2011 року, затвердженої постановою №869 "Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово – комунальні послуги" визначення було таким: "інвестиційна програма - план використання коштів для здійснення інвестицій зі вказівкою об'єктів та обсягів інвестування, джерел фінансування і графіка здійснення інвестиційних заходів на планований період з відповідними техніко-економічними розрахунками та обґрунтуваннями, що підтверджують доцільність та ефективність таких заходів".

- Після введення "економічно обґрунтованих" тарифів комуналка подорожчає на третину

У грудневій редакції 2012 року дано таке визначення: "інвестиційна програма - комплекс заходів, затвердженого в установленому порядку, для підвищення рівня надійності і забезпечення ефективної роботи систем централізованого теплопостачання, який містить зобов'язання суб'єкта господарювання у сфері централізованого теплопостачання з будівництва (реконструкції, модернізації) об'єктів у вказаній сфері, поліпшення якості послуг, з відповідними розрахунками та обґрунтуваннями, а також вказівкою джерел фінансування і графіка виконання".

Значення двох інших термінів не змінилося: "базовий період - календарний рік, що передує планованому періоду; двоставочний тариф на теплову енергію (водопостачання та водовідведення) - грошовий вираз двох окремих частин тарифу (умовно-змінної і умовно-постійної)".

Тепер про принциповий момент - "комплексі заходів, затверджених у встановленому порядку". З цього буде слідувати та інвестиційна складова, яку постачальники названих вище послуг включать у тариф на тепло - і водопостачання, а споживачі - повинні будуть оплатити.

Якими будуть інвестскладові на тепло - і водопостачання, поки невідомо.

Подробиці читайте в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна" в статті Алли Єрьоменко "таРИФИ".

Читайте також:

Азаров заспокоїв, що пені в 300% за прострочені комунальні платежі не буде

МВФ підрахував, скільки коштуватиме українцям 20%-ве підвищення тарифів

Азаров запевнив, що тарифи на газ для населення після виборів не підвищаться

За матеріалами: DT.UA
Теги
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...