Топ Новини

З Кіпру вивели сотні мільйонів євро через філії банків у Лондоні та Москві

27 березня 2013 в 12:06

Якщо виявиться, що в кіпрських банках зараз стало менше грошей, ніж раніше, то відсоток надзвичайного податку з решти депозитів неминуче підвищиться.

Сотні мільйонів євро переведені з Кіпру через філії Bank of Cyprus і Cyprus Popular Bank у Лондоні та Москві, в той час як прості кіпріоти не могли зняти з банкоматів більше 100 євро на день. Про це повідомив грецький телеканал "Мега".

"В той час, як тривали переговори між кіпрським урядом і європейцями та були введені обмеження на зняття коштів на Кіпрі, були зняті сотні мільйонів євро через відділення кіпрських банків за кордоном - у Великобританії і Росії, - повідомляє телеканал. - Ці зняття були виправдані необхідністю закупівлі "гуманітарної допомоги", придбанням ліків або палива для літаків. Європейські парламентери зрозуміли, що щось йде не так, коли Центральний банк Кіпру запросив більше купюр, ніж та сума, яку він попередньо заявив в Європейський центральний банк (ЄЦБ) у Франкфурті-на-Майні".

"Мега" повідомляє, що в руках голови парламенту Кіпру Яннакіса Оміру зараз знаходиться список останніх операцій кіпрських банків, які здійснювалися, коли Єврогрупа ухвалювала рішення про "стрижку" депозитів.

У свою чергу, як повідомила сьогодні кіпрська газета "Філелефтерос", з'явилися дані про "велику крадіжку коштів" з Cyprus Popular Bank за допомогою низки його співробітників. Президент банку Андреас Філіппу і члени керуючої ради банку Маріос Хатзіяннакіс і Нікос Хатзініколау заявили під час засідання парламентського комітету про "величезний скандал з витоком мільярдів євро з Кіпру в Грецію".

Якщо виявиться, що в кіпрських банках зараз стало менше грошей, ніж раніше, то планований відсоток надзвичайного податку з решти депозитів неминуче підвищиться. Міністр фінансів Кіпру Міхаліс Сарріс, що озвучував раніше можливість списання в 30-40% з великих вкладів у Bank of Cyprus, сьогодні заявив в ефірі кіпрського телеканалу "RIK", що не виключає, що "стрижка" вкладів понад 100 тис. євро в Bank of Cyprus складе 50%, а в Cyprus Popular Bank - навіть 80%.

Читайте також:

Великі вкладники Cyprus Popular Bank зможуть повернути лише близько 20%

Великі вкладники кіпрських банків можуть втратити до 40% заощаджень

Кіпр відклав відкриття банків до четверга

Кіпр приніс в жертву другий за величиною банк і уникнув банкрутства

За матеріалами: ИТАР-ТАСС
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...