Топ Новини

З Кіпру перед банківським крахом було виведено 6 тисяч депозитів

9 квітня 2013 в 21:14

Дані цифри відносяться тільки до періоду з 1 по 15 березня, після чого банки закрилися на двотижневі вимушені канікули.

Комісія з етики кіпрського парламенту отримала в Центробанку країни список з 6 тисяч фізичних і юридичних осіб, які вивели гроші за кордон безпосередньо перед крахом кіпрських банків, повідомляють місцеві телеканали.

Дані цифри відносяться тільки до періоду з 1 по 15 березня, після чого банки закрилися на двотижневі вимушені канікули. Пізніше Кіпр домовився з ЄС і МВФ про 10-мільярдні кредити в обмін на санацію фінансової системи, при якій збитки збанкрутілих банків понесуть їх вкладники, акціонери і власники боргових зобов'язань. Втрати по незастрахованим депозитами в найбільшому банку Bank of Cyprus складуть 40-60%, у другому за величиною Cyprus Popular Bank від 80%.

Голова комісії з етики в кіпрському парламенті Дімітріс Силлурис заявив, що деякі фігуранти списку виводили гроші не одноразово, а кілька разів за два тижні, що передували краху банків. "Є дивні витоки, але є також і люди, яких не варто звинувачувати. З цієї причини ми не оголошуємо імена", - сказав Силлурис. Як очікується, парламент обговорить питання про витоки в четвер.

Розслідування проводиться на тлі чуток, що деякі кіпріоти знали заздалегідь про підготовлювану реструктуризацію банків й вивели кошти за кордон. Так, ЗМІ повідомляли про сотні мільйонів євро, виведених із закритих кіпрських банків через їхні закордонні філії під виглядом гуманітарної допомоги. Консалтингове агентство Alvarez & Marsal встановило в розслідуванні за замовленням кіпрського ЦБ, що значна частина даних про діяльність місцевих банків в останні роки була знищена.

Читайте також:

Наступною жертвою боргової кризи в єврозоні може стати Словенія

Кіпру не вистачає 75 мільйонів євро для уникнення дефолту

Банки Кіпру знищили докази своїх помилок, погубивших економіку острова

Літати бізнес-класом дозволили тільки президенту і спікеру парламенту Кіпру

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...