Євросоюз не зможе заблокувати газопровід "Південний потік" в обхід України

4 березня 2013 в 09:35

Єдине енергетичне співтовариство не зможе зупинити будівництво "Газпромом" "Південного потоку": Це проект "Газпрому".

"Южный поток"
«Південний потік»
У Європейського союзу немає можливості заблокувати проект "Південний потік". Про це єврокомісар з питань енергетики Гюнтер Еттінгер повідомив в інтерв'ю "Коммерсант-Украина".

"Південний потік" - це не проект Євросоюзу або ЄЕС. Це проект "Газпрому". Ви ж не будете припиняти свої контракти з "Газпромом", так? Якщо продовжувати робити те, що ви робили, буде потрібно обірвати всі економічні зв'язки з Росією", - сказав він

Еттінгер підкреслив, що інвестором "Південного потоку" є "Газпром" і там немає грошей з європейської сторони.

"Є деякі країни - наприклад, Болгарія, член Євросоюзу, або Сербія, кандидат на членство в ЄС - які висловлюють бажання стати учасниками консорціуму (з будівництва трубопроводу). Ми приймаємо це як факт, а не виділяємо грошей або іншої підтримки цього консорціуму. У ЄЕС немає інструментів для блокування "Південного потоку", - резюмував він.

Нагадаємо, 7 грудня 2012 року на майданчику компресорної станції "Російська" в районі міста Анапа Краснодарського краю (Росія) відбулися урочисті заходи, присвячені початку будівництва газопроводу "Південний потік", який буде постачати газ у Європу в обхід території України.

Україна домагається від Євросоюзу відмови від надання преференцій створюваному газопроводу "Південний потік", який по дну Чорного моря з'єднає Росію з Болгарією.

Українська влада намагається переконати Європейську комісію в тому, що "не доцільно" і "не справедливо" робити виняток для цього проекту.

Українська сторона посилається на директиви ЄС, які передбачають таку можливість у випадках, якщо інвестиції у проект сприяють розвитку конкуренції на європейському ринку або ж підвищують безпеку газопостачання Європи. У випадку з "Південним потоком" мова йде виключно про досягнення "геополітичних" цілей Росії. За його допомогою Кремль спробує повернути Україну у свою сферу впливу.

Зокрема, такі преференції отримав інший російський газопровід - "Північний потік", який по дну Балтійського моря сполучив російський Виборг з німецьким Грейфсвальдом і з 2011 року знаходиться в експлуатації.

Читайте також:

Україна безуспішно намагається захистити в Європі свою ГТС від "Південного потоку" Росії

"Газпром" підписав з Болгарією новий контракт в обмін на поступки з "Південного потоку"

Запущена друга гілка "Північного потоку"

Болгарія дала Україні шанс домовитися з "Газпромом"

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
1 коментар
  • Juice 4 марта, 12:34 Южный поток ничем Украине не угрожает. Транзит через Украину всегда будет в два раза дешевле чем через Южный поток. Подземные хранилища газа тоже очень сильно влияют на безперебойность поставок газа в месяца с пиковыми нагрузками. Ни у Северного ни у Южного потоков нет хранилищ газа. Единственная задача Украины, за несколько лет по максимуму перейти на альтернативные источники энергии(уголь, электроенергия). Внедрять реальное энергосбережение. И немножко увеличить добычу собственного газа. Цель - полная энергонезависимость. Совокупная добыча и выработка всех энергоносителей в Украине показывает что это реально! После можно будет слегка повыкручивать Путину ручёнки ценами на транзит и на хранение газа в ПХЗ. Відповісти Цитувати Поскаржитись
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...