Топ Новини

Європарламент поставив рейтингові агентства у жорсткі рамки

17 січня 2013 в 09:45

У Європі посилюють правила роботи рейтингових агентств. Тепер вони будуть нести відповідальність за помилкові прогнози.

Рейтинг
Рейтингові агентства змусять відповідати за свої помилки

Рейтингові агентства на території Євросоюзу з весни змушені будуть підкорятися більш суворим вимогам. Таке рішення було прийнято на засіданні Європарламенту у Страсбурзі 16 січня.

Згідно з новими правилами, вкладники, які втратили гроші через помилку таких агентств, як Moody's, Fitch або Standard & Poor's, зможуть подавати на них до суду і вимагати компенсації. Як наголошується, "каратися" будуть як умисні помилкові прогнози, так і допущені "через недбалість".

Окрім того, рейтингові агентства зможуть оцінювати країни тільки за певним розкладом - три рази на рік в заздалегідь визначені терміни і в момент, коли закриті європейські біржі.

Перед тим як публікувати рейтинги країн, агентства повинні попередити їхні уряди.

Варто відзначити, що раніше обмеження в роботі рейтингових агентств планувалося зробити більш жорсткими. Зокрема, єврокомісар з внутрішнього ринку Мішель Барньє виступав за заборону оцінки держав, які отримують міжнародну допомогу - таких, як Португалія і Греція.

Нагадаємо, що під час фінансової та боргової кризи в Європі оцінки трьох провідних рейтингових агентств - Standard&poor's, що, Moody's і Fitch - не раз викликали гостру критику.

Експертів агентств, наприклад, звинувачували в тому, що вони давали найвищі оцінки цінним паперам, які згодом виявилися "токсичними". Закиди також були пов'язані зі зниженням рейтингу окремих держав у вкрай чутливі для них періоди, коли приймалися важливі рішення про шляхи виходу з кризи.

Читайте також:

Світовий банк скасував загрозу глибокої фінансової кризи у світі

Fitch збирається переглянути суверенний рейтинг США

Лідери ЄС схвалили створення єдиного банківського нагляду

Криза єврозони далека від завершення, невтішно констатувала Меркель

Deutsche Welle
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...