Топ Новини

ЄС розморозив виділення 610 млн євро фінансової допомоги Україні

25 лютого 2013 в 14:52

Київ і Брюссель підписали угоди про виділення кредиту у розмірі 610 млн євро на 15 років. Одна з умов виділення коштів - висновки ЄК про задовільний хід реалізації домовленостей з МВФ.

eurozona_euromoney_evro.jpg
- колаж ZN.UA

Україна і Європейський Союз підписали угоди про виділення Києву макрофінансової допомоги у розмірі 610 млн євро. Документи підписано в рамках саміту Україна-ЄС, який відбувся у Брюсселі в понеділок, 25 лютого.

Зокрема підписані "Меморандум про взаєморозуміння між Україною, як позичальником, і ЄС, як кредитором" і "Кредитна угода між Україною, як позичальником, і Національним банком України, як агентом позичальника і Європейським Союзом, як кредитором.

З української сторони документ підписали міністр фінансів Юрій Колобов і голова НБУ Ігор Соркін, з Європейської - віце-президент Європейської комісії Олі Рен.

Меморандум про взаєморозуміння передбачає виділення траншів кредиту у розмірі 100, 10, 250 і 250 млн євро.

Документом також визначаються умови виділення коштів: перший транш допомоги буде надано після набрання чинності Меморандуму, Кредитного договору та висновку Європейської комісії про задовільний хід реалізації домовленостей з МВФ.

Подальші транші будуть виділятися за результатами виконання урядом України визначених у Меморандумі критеріїв у сфері управління державними фінансами, торгівлі, енергетики, а також реалізації податкової політики і політики у фінансовому секторі.

Термін реалізації програми допомоги становить два роки з моменту набуття Меморандумом чинності.

У свою чергу, Кредитною угодою встановлюються технічні аспекти надання та повернення своїх коштів.

Так, термін погашення кредиту становить 15 років. Кредитна угода набуде чинності з моменту отримання Єврокомісією офіційного повідомлення у формі юридичного висновку міністра юстиції України про виконання всіх конституційних і юридично умов для набуття чинності угоди. При цьому документ повинен набути чинності не пізніше 12 місяців з моменту його підписання.

Домовленість про виділення макрофінансової допомоги була досягнута в рамках співпраці України з ЄС і правові підстави для цього були закладені рішеннями Європейської комісії, Європейського парламенту і Ради ЄС, прийнятих у 2002 і 2010 роках.

Нагадаємо, загальна сума допомоги становить 610 млн євро. Наприкінці червня 2010 року Рада міністрів ЄС прийняв рішення про надання Україні 500 млн євро макрофінансової допомоги у вигляді кредиту на 15 років. Крім того, цим рішенням передбачалося надання Україні ще 110 млн євро допомоги з виділених у 2002 році, але не використаних 200 млн євро. Проте в лютому 2011 року стало відомо, що Євросоюз фактично "заморозив" виділення грошей Україні.

Читайте також:

Євросоюз заморозив грошову допомогу Україні

Євросоюзу набридло фінансувати ефемерні українські реформи

Посол Євросоюзу: Янукович не виправдав покладених на нього надій

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Теги
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
1 коментар
  • Народ 25 февраля, 16:12 Не могу понять, как можно давать кредиты стране, которая тратит такие непомерные суммы на Президента, Кабинет Министров, Народных депутатов, силовые структуры и т.п?! При этом, число миллионеров и их прибыля увеличиваются, а народ падает в бездну нищеты. И второй вопрос,- куда же деваются эти кредиты и кто будет за них расплачиваться?!...народ! Если ЕС и МВФ хотят действительно помочь, то пусть дают кредиты на таких условиях, которые обязывают получателя-Гаранта (Президента) вернуть эти кредиты до окончания срока его президенства. А то одни получают, разворовывают, а другим - расплачивайся. Нет, господа, что-то здесь не так. Відповісти Цитувати Поскаржитись
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...