Яресько підтримує скасування поправки Хомутинника з ПДВ

Поділитися
Яресько підтримує скасування поправки Хомутинника з ПДВ Яресько є прихильницею єдиного реєстру ПДВ © kmu.gov.ua
З 1 лютого в Україні діють два реєстри з відшкодування податку на додану вартість.

Міністерство фінансів України підтримує створення єдиного реєстру по відшкодуванню ПДВ. Про це глава Мінфіну Наталія Яресько заявила на засіданні комітету Верховної Ради з питань економічної політики у середу, 9 лютого.

"Ми будемо підтримувати створення одного, хронологичного, прозорого реєстру онлайн", − сказла міністр.

Яресько нагадала, що створення єдиного реєстру з відшкодування ПДВ було передбачено урядовим законопроектом змін до Податкового кодексу ще у 2015 році, однак під час бюджетного процесу парламент вирішив створити два реєстри. Тому Міністерство схвалює законопроект народного депутата від "Об'єднання "Самопоміч" Тетяни Острикової, який передбачає скасування відповідної поправки і створення єдиного реєстру відшкодування ПДВ.

Раніше ZN.UA повідомляло, що депутати з групи "Економічний розвиток" Віталія Хомутинніка пролобіювали створення двох реєстрів замість одного: для великих експортерів з часткою експорту до 40% і всіх інших. Відповідна норма міститься в ухваленому 24 грудня законопроекті №3688 "Про внесення змін у Податковий кодекс України та деякі законодавчі акти України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році".

Про преференційні підходи у податковій політиці пише економічний оглядач Юлія Самаєва у своїй статті для ZN.UA.

За її словами, замість створення єдиного публічного реєстру претендентів на відшкодування ПДВ та відшкодування, власне, в порядку черговості депутати в особі Віталія Хомутинника запропонували створити два реєстри - для великих експортерів і всіх інших. Тобто вони "ніби як за рівність платників податків, але хтось все одно повинен бути рівнішим".

"У перший реєстр увійдуть претенденти на автоматичне відшкодування (з часткою експорту не менше 40%), до другої - всі інші, які своїх грошей не побачать. Є все-таки непорушні речі в цьому світі, наприклад, вплив Хомутинника на податкову політику України", - зазначає Самаєва у своїй статті.

Детальніше про держбюджет України на 2016 рік й оподаткування читайте у статті Юлії Самаевой Надягаючи хомут із хвоста в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Читайте також: Тарута, Пінчук та інші представники бізнесу зобов'язались чесно платити податки

Зазначимо, що держава не відшкодовує зазначений вид податку. У ДФС заявили, що борг України перед підприємствами з відшкодування ПДВ склав 20 мільярдів гривень. Ця сума, за словами очільника відомства Романа Насірова, накопичувалася протягом декількох років.

Юлія Самаєва у своєму матеріалі для ZN.ua "Боргове незобов'язання" зазначає, що в 2015 році обсяги відшкодування ПДВ в Україні скорочуються.

"Складнощі з відшкодуванням - одна з причин, за якими бізнес шукає різні схеми, які дозволяють хоча б частково ухилитися від сплати цього податку. У підсумку фіскали нарікають на бізнес, звинувачуючи його в схемах і несплаті, а бізнес вказує на податкову, яка відшкодовує ПДВ "мазунчиків", залишаючи за бортом всіх інших. Ціна питання, за словами експертів та підприємців, у середньому 25% від суми відшкодування. Однією з обов'язкових умов є наявність переплати податку на прибуток, а додатковим важелем тиску на тих, хто все-таки хоче по-чесному, - державні облігації, які можна отримати замість живих грошей. У минулому році їх видали майже на 7 мільярдів", − зазначає автор.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі