Янукович за роки президентства обійшовся українцям в майже 1,5 млрд гривень

4 грудня 2012 в 16:39
На утримання глави держави з бюджету виділяється майже два мільйони гривень у день. Крім прямих розтрат, збитки держави складаються ще і в недоотриманому прибутку.
yanukovich.jpg
obozrevatel.com

Утримання президента Віктора Януковича в 2012 році обійшлося країні в 635 млн гривень, тобто майже два мільйони гривень у день.

Як пише Forbes.ua з посиланням на «Вісник державних закупівель», з 2010 року ця сума склала 1,42 млрд грн.

Видання зазначає, що жоден тендер на будівництво та реконструкцію президентських об'єктів не був проведений за процедурою відкритих торгів - всі торги проводилися за неконкурентною процедурою закупівлі «в одного учасника».

Крім прямих розтрат, збитки держави складаються ще і в недоотриманого прибутку - чотири елітних броньованих Mercedes, вилучені митницею, були не продані, а безкоштовно віддані Держуправлінню справами; 30 тисяч га мисливських угідь біля «Сухолуччя» під Києвом і дев'ять тисяч га біля Ведмідь-гори в Криму також безкоштовно перейшли в користування «президентському» товариству мисливців і рибалок «Кедр».

Таким чином, основні статті витрат Януковича полягають у наступному.

Карпатська резиденція «Синьогора», побудована всього десять років тому, зазнала в цьому році реконструкцію та добудову гостьових будиночків і ресторанів на загальну суму в 81,32 млн гривень. З 2010 року на це місце відпочинку пішло майже чверть мільярда гривень.

Реконструкція кримських дач Януковича, споруда вертолітних майданчиків та реконструкція прилеглих доріг обійшлася українцям у 2012 році в 94 млн грн, за три роки - в 373 млн грн.

Полювання. На облаштування, споруду доріг і передачу мисливських угідь у довговічну оренду наближеній до президента «Громаді мисливців і рибалок «Кедр», заснованій міністром ПЕК Юрієм Бойком, екс-главою «Укравтодору» Володимиром Демішканом і черкаським губернатором Сергієм Тулубом, було витрачено 124 млн грн, за три роки - 144 млн. Крім того, бюджет недоотримав мільярди гривень, які могли бути виручені під час продажу ділянок під Києвом та в Криму за ринковими цінами.

Президентська рибалка в 2012 році коштувала українцям 6,55 млн грн, за три роки - більше 16 млн. У цю суму увійшли будівельні роботи в колишньому природному заповіднику в Криму, де Янукович зараз проводить час з вудилом.

Неймовірний автопарк, який станом на початок року складався з 385 машин, обійшовся бюджету в 2012 році майже в 40 млн грн, за три роки - в 122 млн. У цей же гараж недавно митниця безкоштовно передала чотири конфісковані Mercedes-Benz S-600 Guard 2008 року випуску, які можна було б продати за 11 млн. При чому для кожної машини був закуплений комплект броньованих шин вартістю 141 тис. грн.

Ще 13 млн грн в цьому році і 12 - в минулому пішли на вагон-гараж, який возить машини за Януковичем.

Утримання президентського авіатранспорту обійшлося в цьому році в 95 млн грн, за три роки - в 251,6 млн грн. Тільки на оренду трьох вертольотів люкс-класу в наближеної до президента фірми «Танталіт», в цьому році пішло 8,1 млн грн.

Прийом гостей, а також реконструкція для цієї мети Маріїнського палацу і комплексу старовинних будівель на Липках у цьому році коштував українцям 194 млн грн, за три роки - 203 млн (раніше реконструкції не проводилися).

І нарешті утримання клерків адміністрації президента і Держуправління справами, основна стаття якого припадає на харчування, в цьому році коштувало 50 млн грн, за три роки - майже 60. При цьому президентські службовці їдять чорну ікру (900 грн за 133 грама), замовляють живих лобстерів по 340 грн/кг і п'ють шампанське «Вдова Кліко» по 618 грн за пляшку.

Читайте також:

Ціна зимових шин для броньованого «Мерседеса» Азарова перевищує вартість нового авто


Ремонт альтанки на дачі Януковича обійдеться бюджету в три мільйони доларів

Чиновників з апарату президента будуть годувати малиною по 670 грн за кілограм


Ремонт дороги до мисливських угідь Януковича обійдеться бюджету в 13 млн грн

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...