Топ Новини

Янукович підписав закон про обов'язковий продаж частини валютної виручки

15 листопада 2012 в 12:40
Після ухвалення цього закону Нацбанк отримає можливість підвищити ефективність важелів для запобігання розвитку негативних тенденцій на валютному ринку, оскільки небажання експортерів продавати валюту провокує зростання її курсу.
yanukovich_znua026.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Президент Віктор Янукович підписав прийнятий Верховною Радою 6 листопада закон, що надає право Національному банку запроваджувати на термін до 6 місяців вимогу щодо обов'язкового продажу частини валютної виручки, що надходить в Україну на користь резидентів та нерезидентів (законопроект № 11033). Про це йдеться у повідомленні прес-служби глави держави.

Документ передбачає можливість введення Нацбанком на термін до 6 місяців вимоги щодо обов'язкового продажу частини надходжень у іноземній валюті, а також можливість зміни строків розрахунків за операціями експорту та імпорту товарів.

За оцінками НБУ як розробника законопроекту, документ дозволить не допускати нестабільності у період погіршення платіжного балансу, при цьому кошти резидентів, як відзначає НБУ, будуть працювати на українську економіку за рахунок скорочення термінів кредитування економік інших країн.

Нацбанк також підкреслює, що надання йому права використовувати такий інструмент дозволить обирати оптимальний час для його застосування, що дасть змогу підвищити ефективність важелів для запобігання розвитку негативних тенденцій на валютному ринку.

Як повідомлялося, законопроект № 11033 був зареєстрований у Раді 25 липня і прийнятий парламентом в цілому 6 листопада.

У березні 2005 року Кабінет міністрів і НБУ скасували вимогу з обов'язкового продажу 50% валютної виручки експортерами, що діяла з вересня 1998 року.

Читайте також:

Обов’язковий продаж 50-75% валютної виручки не є критичним для бізнесу

Іноземним інвесторам заборонили ввозити валюту в Україну в «валізах»

Кабмін перекрив схему виведення валюти з України після того, як за кордон пішло більше млрд

 

За матеріалами: Українські новини
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...