Топ Новини

Янукович підписав держбюджет-2013 з цифрами, відмінними від проголосованих у Раді, заявили в опозиції

20 грудня 2012 в 17:47
По дорозі від Верховної Ради до адміністрації президента в законі про держбюджет суттєво було збільшено видатки на владу та істотно зменшено - на громадян. Левова частка збільшення витрат припадає на міліцію - Міністерство внутрішніх справ отримало на 1 млрд грн більше, ніж передбачалося в проекті.
545345ch.jpg
blogspot.com

Закон про державний бюджет на 2013 рік, підписаний президентом, і законопроект про держбюджет-2013, прийнятий парламентом 6 грудня, - це два різних документи, заявляє лідер фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк.

По дорозі від Верховної Ради до адміністрації президента в ньому істотно було збільшено витрати на владу і істотно зменшено - на громадян. Про це свідчить аналіз проекту бюджету, розміщеного на сайті Верховної Ради 4 грудня, і текст закону, опублікований 19 грудня в газеті "Урядовий кур'єр", йдеться в повідомленні прес-служби партії "Фронт змін".

Яценюк зазначив, що бюджет провладна більшість обирала поспіхом - документ у кілька сотень сторінок депутатам роздали за день до його розгляду, весь процес так званого "обговорення" основного фінансового документа країни зайняв не більше 20 хвилин, і ніякі правки в парламенті в нього не вносилися.

Посилаючись на стенограму засідання Ради, депутат підкреслив, що озвучені доповідачем від бюджетного комітету цифри вже відрізнялися від тих, які депутати могли бачити в законопроекті про держбюджет-2013. "Однак навіть ці цифри відрізняються від остаточних", - зазначив він.

"Так, видатки державного бюджету у проекті становлять 410,7 мільярда гривень, озвучені главою профільного комітету - 411,9 мільярда гривень, а після підпису президента ця цифра зросла до 412,1 мільярда гривень. По дорозі до Банкової зросли й доходи - з 361,5 мільярда гривень - до 362,8 мільярди гривень, а граничний обсяг дефіциту державного бюджету з 50,4 мільярдів гривень - до 50,5 мільярдів гривень, тобто на 100 мільйонів гривень", - наголошується в повідомленні.

За інформацією Яценюка, левова частка збільшення витрат припадає на міліцію - Міністерство внутрішніх справ отримало на 1 млрд грн більше, ніж передбачалося в проекті.

Крім того, наголосив депутат, радикально відрізняються в остаточному варіанті бюджету цифри витрат на органи влади. Зокрема, зміст Ради збільшено на 60 млн грн.

"Кабмін отримав на 60 млн грн більше - а це більше 20%. Незважаючи на те, що уряд обіцяв скоротити витрати на себе до 274,5 млн грн, водночас таємно збільшив до 334,5 млн грн", - зазначив Яценюк .

За його словами, збільшено витрати і на Міністерство юстиції - на 342,8 млн грн, Державну податкову службу - на 56,7 млн ​​грн. Державне управління справами отримало на 15 млн грн більше, Рада національної безпеки і оборони - на 19,4 млн грн. На Державну судову адміністрацію України, Вищий адміністративний суд України та Конституційний Суд України додали 31,5 млн грн, стверджує опозиціонер.

Натомість влада істотно скоротила витрати на соціальні статті. "Міністерство соціальної політики недоотримає 20 млн грн., установи з реабілітації хворих на ДЦП - більше 7 млн", - зазначив Яценюк.

За його словами, ще 160 млн грн недорахуються місцеві бюджети - субвенція на ремонт систем водопостачання та водовідведення скоротилася на 160 млн грн.

"Влада поводиться так, ніби в цій країні доживає останні дні. Вони нагадують мародерів на кораблі, який тоне. Трюми з шаленою швидкістю заповнюються водою. А президент і його команда, замість того, щоб засукати рукави, приступити до Помпеї і відкачувати воду, бігають по чужих каютах і набивають валізи", - вважає лідер фракції "Батьківщина".

Яценюк підкреслив, що його позиція залишається незмінною: "Цей бюджет є неефективним, несправедливим і непрофесійним. Опозиція домагатиметься, щоб витрати на владу в ньому було скорочено до рівня 2009 року, а кошти, які звільняться в результаті цього, треба спрямувати на соціальні програми".

Нагадаємо, Верховна Рада шостого скликання прийняла держбюджет на 2013 рік 6 грудня - в останній день своєї роботи. Президент Віктор Янукович підписав закон про державний бюджет України 17 грудня.

Читайте також:

БЮДЖЕТ-2013: коментарі експертів

В опозиції назвали держбюджет-2013 «непрофесійним, несправедливим і неефективним»


Азаров про бюджет-2013: «Абсолютно реальний»

 

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...