Янукович дозволив продаж націоналізованих банків

12 квітня 2012 в 14:39
У разі оголошення конкурсу, будуть продаватися цілі пакети акцій рекапіталізованих банків "стратегічному інвестору". При цьому купити їх колишні власники вже не зможуть.
50_griven_grivni_dengi_nozhnici_1.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Президент Віктор Янукович підписав урядовий закон № 4524-VI "Про особливості продажу пакетів акцій, що належать державі в статутному капіталі банків, у капіталізації яких взяла участь держава".

Про це повідомляє прес-служба глави держави в четвер, 12 квітня.

Нагадаємо, що Верховна Рада прийняла відповідний законопроект № 9362 15 березня. При цьому парламенту ледь вистачило голосів для його затвердження в цілому.

Зазначимо, що до документа було подано негативні зауваження Головного юруправління Ради, в яких вказувалося, що документ містить низку неузгодженостей і потребує "суттєвого доопрацювання".

Зокрема в зауваженнях юристів Ради зазначається, що "запропонований спосіб врегулювання порядку продажу капіталізованих державою банків неприйнятний". Крім того, деякі положення запропонованого закону передбачають можливість "призупинення дії положень Конституції України, що порушують принцип ієрархічності нормативно-правових актів та суперечать частині другій статті 8 Конституції України".

Відповідно до закону, уряд не буде дробити свою частку на менші частини і виставляти їх на фондових біржах, а має намір продати весь пакет акцій («Родовід Банку» - 99,99%, банку «Київ» - 99,94% і «Укргазбанку» - 92%) на конкурсі з елементами аукціону одному стратегічному інвесторові.

Так, законопроектом визначено, що стратегічними інвесторами можуть бути банківські установи та/або банківські групи - резиденти або нерезиденти з «задовільним» фінансовим станом і «бездоганною діловою репутацією».

Державні пакети акцій не можуть бути продані попереднім власникам рекапіталізованих банків. Зазначене зумовлене тим, що «дії або бездіяльність таких осіб спричинили суттєве погіршення фінансового стану банків і загрозу банкрутства і, як наслідок, необхідність залучення державою значних коштів на капіталізацію з метою захисту інтересів їх вкладників та інших кредиторів», - наголошується в пояснювальній записці .

Також до участі в конкурсі не будуть допущені особи, зареєстровані в державах-офшорних зонах.

Перед подачею заявки на участь у конкурсі стратегічний інвестор повинен отримати дозвіл Національного банку України на придбання ним істотної участі в обраному банку. У разі перемоги новий власник банку зобов'язується забезпечити його подальшу стабільну діяльність.

Для вирішення питань, пов'язаних з продажем державної частки в рекапіталізованих банках (відбір стратегічних інвесторів, проведення оцінки держпакетів, рекомендації щодо порядку проведення та підготовки плану продажів), Міністерство фінансів залучає радника - інвестиційний банк, міжнародну юридичну компанію або їх об'єднання. Радник повинен: мати 20-річний досвід подібної роботи, мати представництва в Україні та шести інших країнах ЄС, не мати кредиторських вимог до рекапіталізованих банків, не мати з ними ніяких зв'язків тощо

Початкова вартість пакетів акцій банків визначається Міністерством фінансів на основі результатів оцінки, проведеної обраним радником на основі ринкової вартості, поточного фінансового стану банків, обсягу коштів, спрямованих державою на капіталізацію банків, обсягу проблемної заборгованості банків тощо.

У разі, якщо вартість пакетів акцій банків буде нижче номінальної вартості всіх розміщених акцій банків, Мінфін вносить пропозицію про проведення конкурсу в два етапи. На першому етапі конкурсу (стартує через місяць після прийняття Кабміном рішення про продаж) початкова вартість пакета акцій дорівнює номінальній вартості всіх розміщених акцій. У разі неподання жодної заявки на участь у конкурсі Мінфін у дводенний термін оголошує про завершення першого етапу конкурсу. В такому випадку другий етап конкурсу має розпочатися не пізніше, ніж через два тижні. Банки, в свою чергу, повинні «вжити заходів щодо підвищення вартості пакетів акцій». На другому етапі конкурсу початкова вартість пакетів акцій банків дорівнює вартості, визначеній у результаті проведення оцінки.

Кошти, отримані від продажу пакетів акцій банків, які використовуються Міністерством фінансів на погашення або на вимогу НБУ на достроковий викуп ОВДП, випущених з метою участі держави в капіталізації банків.

Нагадаємо, що на рекапіталізацію банків держава в цілому витратила 25,8 млрд грн.

Експерти вважають, що подальша підтримка державою рекапіталізованих банків безперспективна, і якщо не знайдеться приватний інвестор, ці фінустанови доцільно ліквідувати.

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...