Топ Новини

Вкладникам збанкрутілих банків компенсуватимуть не менше 150 тис. грн

3 жовтня 2012 в 14:31
Вкладники банків можуть не переживати про гарантії повернення своїх заощаджень. Парламент законодавчо зафіксував суму депозиту, яка гарантовано повертається у разі ліквідації банку, на рівні не менше 150 тис. грн.
500_griven_1.jpg
ZN.UA

Верховна Рада України проголосувала за внесення змін до закону "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", яким встановлює мінімальну суму граничного розміру відшкодування вкладів.

"За" відповідний законопроект № 10520 проголосувало 262 картки народних депутатів у вівторок, 2 жовтня, пише "Коммерсант-Україна".
 
Нагадаємо, що 21 вересня набули чинності поправки в закон «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», з якого була вилучена норма про захист депозитів на суму до 150 тис. грн. Адміністративна рада Фонду гарантування вкладів фізосіб (ФГВФО) зможе змінювати розмір гарантій тільки у бік підвищень. Зараз сума компенсації встановлена ​​на рівні 200 тис. грн.
 
 
За даними ФГВФО, депозити на суму до 150 тис. грн мають 99,1% вкладників, загальна кількість яких на кінець II кварталу склала 34,3 млн. Середній розмір їх депозиту - 9068 грн. Решта 0,8% клієнтів, за оцінкою банкірів, приносять їм 35% всіх пасивів населення.
 
Документ також передбачає, що фонд може здійснювати оплату витрат неплатоспроможного банку протягом дії в ньому тимчасової адміністрації, які необхідні для здійснення оперативної діяльності або виведення його з ринку. Співробітникам ФГВФО заборонено розголошувати інформацію з обмеженим доступом, як у період роботи у фонді, так і звільнення.
 
Читайте також:
 
 
 
За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...