Топ Новини

Визнання монополізму "Газпрому" не вирішить проблему - глава АМКУ

1 листопада 2015 в 11:20

Навіть якщо антимонопольним комітетом будуть встановлені порушення, можуть бути проблеми з практичним виконанням такого рішення.

Газ,Нафтогаз,Газпром
Agencja Gazeta

Розслідування АМКУ щодо дій російського "Газпрому" на українському ринку можуть бути завершені щодо транзиту до кінця року, а щодо постачання газу – не раніше першого півріччя 2016 року.

Про це в інтерв'ю ZN.UA розповів глава відомства Юрій Терентьєв.

Терентьєв нагадав, що АМКУ працює за двома складовими. Одна з них — відносини України та Газпрому за договором купівлі-продажу газу, друга — відносини України та Газпрому за транзитом газу.

"В частині транзиту, де Газпром фактично є монопольним покупцем, ми, на мій погляд, маємо всі шанси закінчити справу до кінця року. У частині договору купівлі-продажу ситуація складніша, тому що паралельно йде арбітраж між Нафтогазом і Газпромом, ряд проміжних рішень якого, має для нас значення. Ми безпосередньо не пов'язані зі Стокгольмським арбітражем, але у справі за договором купівлі/продажу рішення може бути трохи пізніше, десь в кінці першого кварталу наступного року", - розповів Терентьєв.

Читайте також: Домінування "Газпрому" після будівництва "Північного потоку-2" суперечить стратегії ЄС - комісар

При цьому практичну користь результатів цієї справи голова АМКУ оцінює як неоднозначну.

"Навіть якщо у цій справі, наприклад, буде вирішено, що порушення з боку суб'єкта є, і він повинен нести відповідальність за законодавством України, я думаю, що можуть бути проблеми з практичним виконанням такого рішення", - сказав він.

Быльше про те, що зробив новий голова АМКУ за п'ять місяців з часу свого призначення, читайте в інтерв'ю Юлії Самаєвої з Юрієм Терентьєвим "Завдання АМКУ не боротьба з олігархами, а захист конкуренції" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA
Теги
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...