Visa і MasterCard заплатять 7,25 млрд доларів за монопольну змову

16 липня 2012 в 10:30
Компанії звинувачувалися у змові з метою завищення комісії, що стягується з роздрібних торговців при оплаті покупок за допомогою кредитних карток. Тепер їм належить виплатити штраф і знизити комісійні збори таким чином, щоб рітейлери могли отримати компенсацію.

Американські торгові мережі та організації у груповому позові довели суду несправедливість встановлених комісій на обслуговування фінансових транзакцій через пластикові картки. У зв'язку з цим платіжні системи Visa і MasterCard, а також найбільші американські банки, які активно займаються видачею пластикових карт, виплатять їм близько 7,25 млрд доларів.

Відзначимо, що таких масштабних відступних у США ще не платив жоден відповідач. Відповідачі у справі про комісію за проведення платежів через пластикові картки при здійсненні покупок пішли на мирову. Натомість на припинення судової справи платіжні системи Visa і MasterCard, а також банки, в число яких увійшли Bank of America, Citigroup, Wells Fargo, Capital One Financial, HSBC і Barclays, запропонували позивачам виплати на загальну суму 7,25 млрд дол. Від завершення судовий конфлікт зараз відділяє лише схвалення судді і згода більшості постраждалих - близько 1 млн організацій.

Сама суть конфлікту рітейлерів з платіжними системами і банками полягала в комісіях за проведення платежів при здійсненні покупок. Ці витрати традиційно лягали на магазини, яким було суворо заборонено підвищувати вартість товарів для власників якогось певного виду карток. При цьому вартість транзакції для різних видів карток могла істотно відрізнятися. Застосування диференційованої ціни для власників різних карток було б корисним з точки зору рітейлерів у справі заохочення покупців з найбільш дешевими в обслуговуванні картками і стимулювання інших клієнтів використовувати найбільш вигідні для магазина засоби платежу.

Тепер, судячи з усього, рітейлери отримають можливість регулювати способи оплати через подібну схему і, можливо, зуміють скоротити свої витрати на проведення платежів, щорічний обсяг яких складає у США близько 50 млрд доларів.

Найбільші втрати у рамках цієї судової справи понесе Visa, яка виплатить більше половини анонсованої суми - 4,4 млрд доларів, у той час як MasterCard - лише 790 млн дол. Решту витрат візьмуть на себе банки. Незважаючи на масштабні виплати, інвестори позитивно сприйняли новини про швидке врегулювання конфлікту - акції платіжних систем додали у вартості більше 1%. Аналітики пояснюють, що за сім років судової тяжби компанії встигли підготуватися до її подібного завершення, сформувавши резерви для відповідних виплат.

Зазначимо, раніше повідомлялося, що Visa, MasterCard і найбільші американські банки прийшли до угоди про виплату щонайменше 6 млрд доларів для врегулювання тривалого судового процесу. Компанії звинувачувалися у змові з метою завищення комісії, що стягується з роздрібних торговців при оплаті покупок за допомогою кредитних карток. Тепер їм належить виплатити штраф і знизити комісійні збори таким чином, щоб рітейлери могли отримати компенсацію.

Читайте також:

Visa і MasterCard попередили про можливий витік даних 10 млн клієнтів

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...