Топ Новини

Виробникам неякісної продукції загрожують перевірки без попередження

23 січня 2012 в 10:38
Від неякісної продукції споживачів хочуть захистити «непроханими» перевірками виробників - державний контроль зможе відвідати підприємство у будь-який момент.
deti_igrushki.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Контролюючі органи зможуть перевіряти виробників продукції без письмового попередження за 10 днів. При цьому не пустити контролерів на підприємство через відсутність такого попередження вже буде не можна.

Відповідний законопроект №9733 вніс до Верховної Ради Кабінет міністрів.

Ним вносяться зміни до законів «Про захист прав споживачів» та «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» (№877-V).

Зокрема Кабмін пропонує не застосовувати введену у 2007 році відповідну норму як таку, що суперечить європейським директивам. Також законопроект дозволяє проводити позапланову перевірку (при зверненні фіз- або юросіб про порушення) без згоди центрального органу влади на її проведення.

Окрім того, пропонується збільшити штрафи за реалізацію забороненої та фальсифікованої продукції: у розмірі вартості партії, але не більше 5 тис. грн. При цьому за повторне порушення протягом року - у розмірі 300% вартості партії товару (виконаної роботи, наданої послуги), але не менше ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Нагадаємо, раніше в уряді заявляли, що близько 40% товарообігу в Україні перебуває в тіні. Як повідомив прем'єр Микола Азаров, систему контролю за якістю товарів буде посилено. Адже, за його словами, апелювати до совісті виробників, які виробляють сосиски із сої, а в дитячі капці зашивають повсть, заражену бактеріями, - марна справа.


Читайте також:

 

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...