Топ Новини

Вихід Греції із зони євро може закінчитися гуманітарною катастрофою у країні

14 червня 2012 в 11:42
Повернення Греції до драхми може обернутися справжнім пеклом - дефіцитом базових товарів, у тому числі палива, медикаментів та продуктів харчування, стихійними грабежами, втечею до кордонів і гуманітарною допомогою з Європи.
greece_3645980267_49d3bae838_b-2.jpg
flickr.com

У неділю, 17 червня, у Греції повинні відбутися вибори, нагадує The Times. Дехто вважає, що в разі перемоги коаліції радикальних лівих СІРІЗА підвищиться ймовірність неупорядкованого виходу країни із зони євро повернення до драхми - такий сценарій у пресі прозвали «Драхмагеддоном». Самі ліві при цьому заявляють, що виходити з єврозони не мають наміру, а лідер коаліції СІРІЗА Алексіс Ціпрас звинувачує політичних опонентів у нагнітанні страху: «Головна небезпека для нас виходить не від кредиторів, а від нашої власної паніки».

Висловлюються побоювання, що перемога лівих спровокує масштабний «набіг на банки», в результаті чого Греція змушена буде покинути валютний союз ще до того, як новий уряд вступить у повноваження. З'явилася інформація, що на цьому тижні офіційні особи ЄС, що відповідають за фінанси, провели таємну нараду, на якій обговорювалася доцільність відновлення практики прикордонних перевірок, контролю над рухом капіталів і введення обмежень на зняття готівки у банкоматах. Фактично такі обмеження вже діють, зазначає The Times: наприклад, щоб отримати значну суму, її потрібно замовляти за день, а то й раніше.

За словами глави грецького Центробанку Георгія Провопулоса, повернення до драхми може обернутися «справжнім пеклом», а саме дефіцитом базових товарів, у тому числі палива, медикаментів та продуктів харчування, стихійними грабежами, втечею до кордонів і гуманітарною допомогою з Європи. Не виключено також, що «розлючені презирливим ставленням з боку учасників єврозони греки звернуться за допомогою до Росії або Китаю», застерігає автор статті.

Уряд з побоювань спровокувати паніку ніяких приготувань не робить, за винятком закупівель життєво важливих ліків для діабетиків і онкологічних хворих. При цьому відомо, що 48% продовольства Греція закуповує за кордоном. Стратегічного запасу бензину у Греції в теорії вистачить на 90 днів, але, якщо почнеться паніка, резерв швидко буде вичерпано, заявив президент грецької асоціації власників заправних станцій Міхаліс Кіусіс.

Британська компанія De La Rue, на обладнанні якої раніше друкувалися драхми, вже здуває пил зі своїх верстатів, продовжує кореспондент. Однак є ймовірність, що грецькі банки просто проштампуют наявний у них запас паперових євро новими номіналами у драхми. Курс конвертації, за оцінками фахівців, складе близько 850 драхм за 1 євро і може опуститися до 1000:1, притому що перехід на євро проводився за курсом 340,75:1. Заощадження, таким чином, знеціняться приблизно на дві третини.

Ходять чутки, що дехто збирається у п'ятницю вивести гроші зі своїх рахунків і повернути їх назад e понеділок, коли будуть відомі результати виборів, повідомляє кореспондент. Багато грекsd вже зберігають гроші під матрацом (розмір домашніх заощаджень, як повідомив з посиланням на Центробанк Ціпрас, досягає 25 млрд євро). Це, в свою чергу, спровокувало сплеск квартирних крадіжок. Деякі переказують накопичення в банки інших країн Європи, зокрема в Deutsche Bank. Нарешті, є й такі, кого питання збереження нажитого не цікавлять в силу крайньої бідності. «Грошей у нас немає, так що нам все одно», - сказала кореспондентові The Times дизайнер Ксенія Митрофан.

Читайте також:

У Греції закінчаться гроші до липня, країна ризикує залишити єврозону

Вихід Греції з єврозони: вірогідність становить один до трьох

Глава МВФ Лагард пообіцяла придумати вихід з кризи

МВФ відмовився працювати з тимчасовим урядом Греції

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...