Від НКРЕКП через суд вимагають скасувати підвищення тарифів на газ для населення

8 квітня 2015 в 16:01

Громадські активісти подали позов до суду.

комфорка
Підвищення тарифів на газ намагаються скасувати
Андрій Товстиженко, DT.UA

Громадські активісти подали в суд на НКРЕКП з вимогою визнати незаконною і скасувати постанову нацкомісії №583 від 3 березня про підвищення тарифів на газ для населення.

Позов поданий до Окружного адміністративного суду Києва, ініціатором позову виступив Тарас Гук від імені громадської організації ГО "Інститут громадскього захисту". Текст документа є в розпорядженні DT.UA.

Із зазначених у позові причин слідує, що його ініціатори вважають вищевказане рішення протиправним (таким, що що суперечить вимогам законодавства)", посилаючись на відсутність повноважень встановлювати тарифи у НКРЕКП, створеної після ліквідації двох окремих нацкомісії (НКРЕ - у сфері енергетики та Нацкомпослуг - у сфері комунальних послуг).

Позивачі стверджують, що тільки НКРЕ визначена законом як держорган, який має право встановлювати ціни на газ для населення.

"Не заперечуючи законність указу президента (про створення НКРЕКП - ред.) ... можна констатувати, що законодавче положення має безумовно вищу юридичну силу, і навіть якщо указ президента надає певні переваги тому чи іншому органу, він не може застосовуватися, оскільки Закони України містять інші вимоги щодо уповноваженого органу" - говориться у тексті позову.

"Враховуючи вищевказане, дії НКРЕКП ... є явно протиправними", - наголошується в документі.

Більш того, підкреслюють позивачі, навіть якщо не враховувати питання законності права НКРЕКП підвищувати тарифи, сама оскаржувана постанова НКРЕКП №583 "за формальними ознаками є протиправною", оскільки "підписана не "головою" [нацкомісії], а "виконуючим обов'язки голови".

 

Як відомо, в Україні з 1 квітня подорожчали газ, електрика та опалення. Так, вартість електроенергії зросла на 20%, опалення подорожчало на 70%, газ - відразу в 3,5-6 разів.

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...