Вартість держвласності України, що підлягає приватизації, сильно завищують – Білоус

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
У Фонді держмайна розповіли про складнощі приватизації © Андрій Товстиженко, DT.UA
Більш ніж 90% держактивів булj введенj в експлуатацію 50-150 років тому, в той час як більшість держпідприємств мають великі борги.

Вартість державної власності України, що підлягає приватизації, сильно підвищується, а рівень її привабливості для інвесторів сильно переоцінюється, заявив голова Фонду державного майна України Ігор Білоус.

В інтерв'ю для DT.UA він вказав на те, що дані обставини сильно гальмують процес приватизації.

"Ми надто переоцінюємо вартість держвласності й рівень її привабливості. У нас понад 90% держактивів введено в експлуатацію 50–150 років тому, їхні окремі частини украдено або незаконно продано, а якщо говорити про держпідприємства - більшість має чималі борги. Усе це б'є по їхній привабливості", - заявив чиновник.

За його словами, сьогодні багато об'єктів, що підлягають приватизації , доводиться виставляти на продаж по 8-10 разів, знижуючи їх ціну.

"Ось кілька прикладів: у 2016 р. ми продавали 40 підприємств на аукціонах, деякі з них виставляли на продаж по 3-4 рази, за деякими знижували ціну в 2-3 рази, а змогли продати всього 11, і тільки по двох з них ціна під час торгів зросла. Ми також намагалися продати більше 280 об'єктів малої приватизації, але вдалося реалізувати на аукціонах тільки 21 об'єкт (ще близько сотні пішли або на "голландських" аукціонах, або викуплено по одній заявці). І це притому, що багато об'єктів ми виставляли на продаж за 8-10 разів", зазначив Білоус.

Голова ФДМ зазначив, що незалежні оцінювачі, без яких ФДМ не може виставляти ціну, називають занадто високі ціни для об'єктів фонду, що підлягають продажу.

"Їхні оцінки практично завжди дуже завищені, прив'язані до курсу долара, аналогів якихось продажів або, ще гірше, до оголошень про продаж схожого об'єкта на ринку. Але ж ми знаємо, що одна справа - ціна в оголошенні про продаж і зовсім інша - ціна угоди. Її ж вам, як правило, ніхто не скаже", - уклав він.

Читайте також: Компанія "Укрнафтобуріння" відмовилася від участі в приватизації ОПЗ

Раніше Юлія Самаєва у своїй статті для DT.UA писала, що за минулий рік державні структури зуміли передати в розпорядження Фонду держмайна всього 10% активів, які планувалося приватизувати.

Детальніше про проблеми процесу приватизації читайте в інтерв'ю глави ФДМ Ігоря Білоуса для DT.UA у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі